KENT GİRİŞLERİNE “MANAVGAT” TEMASI

DEN_2896

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KENT GİRİŞLERİNE “MANAVGAT” TEMASI

ÜNİVERSİTELİLER İŞBİRLİĞİNDE

Manavgat Belediyesi, kent girişlerini vurgulamak, yerli ve yabancı konuklara daha güzel bir Manavgat’ı sunabilmek amacıyla kent girişlerine “Manavgat” temalı tasarım yaptırıyor.

Kentin girişleri olan Antalya, Alanya ve Akseki ana girişlerinde yerleştirilmeye başlanan tasarımlar Manavgat halkını olduğu kadar, ziyaretçileri de memnun etti. Manavgat temalı kentsel tasarım öğesinin ilki, Antalya-Manavgat girişi Süral Kavşağı’na yerleştirildi. Kentsel tasarım öğesi, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yüksek Lisans öğrencileri ve Manavgat Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından yapılan ortak çalışma oluşturuldu. Oluşturulan objenin Yüksek Mimar Dinçer Aydın tarafından hazırlandığı belirtildi.

DEN_2887

SÖZEN; HALKIMIZIN BEĞENECEĞİNİ UMUYORUM

Kent girişlerini yenileme ve kente kimlik kazandırma çalışmalarına ağırlık verdiklerini dile getiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, işe Manavgat temalı tasarım öğeleri yerleştirmekle başladıklarını söyledi. Üniversiteliler işbirliği içinde yenilikçi, farklı bakış açılarında projeler üretmeye önem verdiklerini anlatan Başkan Sözen, bu çalışmada Yeditepe Üniversitesi Mmarlık Fakültesi Yüksek Lisans öğrencilerinden yardım aldıklarını söyledi. Sözen, “Üniversiteliler ile işbirliği içinde yenilikçi, farklı bakış açılarında projeler üretmenin yararlı olacağını düşünüyoruz. Bu kapsamda Etüd Proje birimimiz de üniversiteliler ile ortak çalışmalar yürütmüştür. Kentsel tasarım öğemizin oluşturulmasında katkı sunan üniversitelilerimize ve tasarımı hazırlayan Yüksek Mimar Dinçer Aydın’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmalarımız devam edecek. Tasarımımızı Antalya ve Manavgat halkımızın beğeneceğini umuyorum” dedi.

DEN_2948