MANAVGAT BELEDİYESİ’NİN RAMAZAN ETKİNLİKLERİ KENTE CANLI

ALX_4078

MANAVGAT BELEDİYESİ’NİN RAMAZAN ETKİNLİKLERİ KENTE CANLILIK GETİRDİ

Manavgat Belediyesi’nin bu yıl Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’nda oluşturduğu İftar Çadırı ve Ramazan Şenlik alanı her akşam farklı renkli görüntülere sahne oluyor.

Belediyenin İftar Çadırı’nda her akşam 4 bine yakın kişiye iftar yemeği verilirken, iftar sonrası ramazan geceleri de düzenlenen etkinliklerle oldukça eğlenceli geçiyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, hemen her akşam iftar çadırına gelerek vatandaşlarla sohbet ediyor, hem de iftarını yapıyor. İftar çadırına gelen genç, yaşlı, çocuk herkesle tek tek ilgilenen Başkan Sözen, Manavgat halkının büyük takdirini toplarken, “Halkçı Başkan” unvanını da hak ediyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in büyük sosyal yatırımlarından bir tanesi olan Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Ramazan Eğlenceleri ise iftar sonrasında Saat 21.00’de başlayarak gecenin geç saatlerine kadar devam ediyor.

ALX_3832

Ramazan eğlencelerinde vatandaşlar ve özellikle çocuklar Hacivat, karagöz ve ortaoyunu izleyerek keyifli zaman geçiriyor. Meydanda oluşturulan balon parkta eğlenen çocuklar, palyaçoların yaptığı yüz boyamalarıyla unutamayacakları Ramazan akşamları yaşıyor. Meddah’ın ustalarının sahnede anlattığı hikayeleri Manavgat halkı keyifle dinliyor. Animatörler ise çocukları ve ailelerini çeşitli eğlenceli oyunlara dahil ederek, akşamların daha renkli geçmesini sağlıyor. Gecenin geç saatlerine kadar süren şenlikler sonrası Manavgat halkı keyifli bir şekilde evlerine dönüyor. Etkinliklere gelen Manavgatlılar Ramazan şenlikleriyle kente canlılık getirdiği için Başkan Sözen’e teşekkür etti.

ALX_3735

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, mubarek Ramazan ayında tüm Manavgat halkını iftar çadırı ve Ramazan şenliklerine davet etti. Başkan Sözen, “Ramazan önemli olan bir olmak beraber olmak. Genç yaşlı herkesi AKM’deki iftar çadırımıza ve Ramazan eğlencelerimize bekliyorum. Ben de akşamlarımı mümkün olduğunca orada geçiriyorum” dedi.

ALX_4011