BAŞKAN SÖZEN’İN RENKLİ KONUKLARI

DSC_7569

BAŞKAN SÖZEN’İN RENKLİ KONUKLARI

Merkezi Ankara’da bulunan ve öğretmen ve öğrencilerin kurduğu Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü’nün (AGEM) düzenlediği 3. Akdeniz Uluslararası Kültür ve Sanat Etkinliği kapsamında Manavgat bölgesinde tatile gelen yabancı gençler, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti.

Başkan Sözen, Romanya, Bulgaristan, Gana ve Etiyopya’dan gelen 178 kişilik öğrenci grubunun temsilcilerini büyük bir nezaketle kapıda karşıladı. Geleneksel giysileri ve ellerinde bayraklarla gelen öğrenciler Manavgat Belediye Başkanlığında renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Sözen, yabancı öğrencileri toplantı masasında ağırlayarak sohbet etti. AGEM Başkanı Kadir Hakan Gören, yabancı öğrencilerin festival kapsamında 5 gün boyunca Manavgat’ın tarihi ve turistik yerlerini gezerek kültürlerini geliştireceklerini bu arada da Manavgat halkına ülkelerinin halk danslarını ve performanslarını sergileyeceklerini söyledi. Daha sonra AGEM Başkanı Kadir Hakan Gören Başkan Sözen’e yabancı öğrencileri ve kulübü temsilen üzerinde Atatürk silüeti bulunan tişörtü hediye etti.

DSC_7541

Başkan Sözen ise, Manavgat Belediyesi’ni temsilen içinde Manavgat görselli anı tabağı, Atatürk imzalı kalemlerin bulunduğu çantalardan her ülkenin grup başkanlarına hediye etti. Atatürk resimli tişörtü oldukça beğenen Başkan Sözen, Ulu Önder Atatürk’ün Türkiye için çok önemli bir değer olduğunu Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine bağlı gençlerin yetişmesinin toplumun vazgeçilmez unsurlarından olduğunu söyleyerek bunu öğrendikleri için yabancı öğrencilere teşekkür etti. 5 ülkenin gençlerini makamında ağırlamaktan son derece mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Sözen, gençlerden Manavgat’ın güzelliklerini, yaşam şeklini ülkelerinde anlatmalarını istedi. Gençler de Başkan Sözen’e Manavgat’ta unutamayacakları günler yaşadıklarını belirterek ülkeler arasında köprü olacaklarını söyledi. Daha sonra Başkan Sözen ve yabancı gençler, ellerinde bayrakları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

DSC_7558