BAŞKAN SÖZEN, AVRUPA ŞAMPİYONU AMPUTE MİLLİ TAKIMI’NI A

Untitled-1

BAŞKAN SÖZEN, AVRUPA ŞAMPİYONU AMPUTE MİLLİ TAKIMI’NI AĞIRLADI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İtalya’da yapılacak olan FANO Cup öncesinde Manavgat’ta hazırlık kampına giren milli gururlarımız Türkiye Ampute Milli Takımı ve Türkiye Tekerlekli Sandalye Milli Takım oyuncularını akşam yemeğinde ağırladı.

Antrenman sonrasında tam kadro olarak yemeğe katılan milli gururumuz futbolcular ve tenisçiler tam kadro yemeğe katıldı. Başkan Şükrü Sözen, yemek öncesinde tüm futbolcu ve tenisçilerin ellerini tek tek sıkarak “Hoşgeldiniz” dedi. Yemeğe Ampute Futbol Takımı Teknik Direktörü Uğur Özcan, Yardımcı Antrenör Fatih Ertaş, Kaleci Antrenörü Ökkeş Böke, Takım Kaptanı Osman Çakmak ile futbolcular, Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı Baş Antrenörü Ayhan Çelik ile tam kadro tenisçiler katıldı.

3

SELİM’E SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ PASTASI

Gecede 40 yaşına giren, Ampute Futbol takımının oyuncusu Selim Karadağ için de sürpriz bir doğum günü pastası kesildi. Bir anda arkadaşlarının hazırlattığı doğum günü pastasını gören Karadağ oldukça sevindi. Başkan Şükrü Sözen Karadağ’ı tebrik ederken, arkadaşları da genç futbolcuya elleriyle doğum günü pastasından yedirdi. Ampute Futbol Takımı Teknik Direktörü Uğur Özcan, takımlarını Manavgat’ta ağırlayan Başkan Sözen’e teşekkür ederek oyuncuların Avrupa Şampiyonasında giydikleri formayı hediye etti. Formayı alınca oldukça duygulanan Başkan Şükrü Sözen, böylesine anlamlı bir hediyeyi ömür boyu en değerli köşesinde saklayacağını dile getirdi. Tenis Milli Takımı Baş Antrenörü Ayhan Çelik de Başkan Şükrü Sözen’e katkılarından dolayı teşekkür plaketi hediye etti.

2

HEDEF DÜNYA KUPASI

Başkan Şükrü Sözen oyunculara hitaben yaptığı konuşmada, davetlerini kırmayarak Manavgat’a gelen Türkiye Ampute Milli Takımı ve Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı oyuncularına teşekkür etti. Tüm sporcularla bir araya gelmekten büyük onur duyduğunu dile getiren Başkan Şükrü Sözen, takımın başarılarının devamını diledi. Sözen, “Ampute takımımız başarılarıyla tüm Türkiye’nin yüzünü ağarttı. Biz de onların başarılarına bir nebze de olsa küçük bir katkı yapmak istedik. Burada kamp yapmalarını sağlayarak başarılarına ortak olmak istiyoruz. Bütün ekibe Manavgat’ımıza gelerek bizleri onurlandırdıkları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Manavgat’ımızın kapıları, gönlü her zaman size açıktır. Türkiye’de sporun birleştirici gücüne gerçekten hepimizin ihtiyacı vardır” dedi. Başkan Sözen, kendisini üzen bir konuya da değindi. Manavgat’ta İşitme Engelliler Takımı teknik direktörünün sosyal medyada yaptığı talihsiz açıklamasına maruz kaldıklarını dile getirerek, “Sözlerim meclisten dışarı. Sizlerle üzüldüğüm bir konuyu paylaşmak istiyorum. Maalesef ki spor adamlarımız içinde bulunduğu makamın hassasiyetini bilemeyenler olabiliyor.

7K4A9489

Sosyal medyadaki paylaşımlarında bizi reklam yapmakla suçlamışlar. Son derece üzüldük. Sizlerle birlikte olmanın reklamına ihtiyaç hisseden kişiler değiliz. Sadece gönül birliği, sizin başarılarınıza bir vefa duygusu itibarıyla kendi ölçeğimizde sizleri davet ettik. Bu bizim için gurur kaynağıdır. Bu reklam yapılacak bir unsur değildir. Böyle bir şeye tenezzül edecek insanlar da değiliz. Dilerim ki bu yakışıksız yorumların devamı olmaz. Futbolcular ise, Başkan Sözen’e teşekkür ederek “Her zaman bize verilen değeri boş çıkarmayacağımız yönünde bir parolamız vardır. Önümüzde bir dünya kupası var. İnşallah burada yaptığımız hazırlığın katkısı olur. Başarının ilk adımını Manavgat’tan atmış oluruz. Bizleri ağırladığınız için teşekkür ederiz” dedi.

5

7K4A9554

7K4A9495