YEMİŞLİ MESİRE ALANI’NA MUHTEŞEM AÇILIŞ

Yemişli

YEMİŞLİ MESİRE ALANI’NA MUHTEŞEM AÇILIŞ

Manavgat Belediyesi’nin yaptırdığı Yemişli Mesire Alanı’nın açılışı, muhteşem bir tören ve sanatçı Altay konseriyle birlikte yapıldı. Kente kazandırılan yeni mesire alanının açılışına binlerce vatandaş akın etti.

Manavgat Belediyesi’nin çevre değerlerini korumak, kent halkına nefes alacak yeni alanlar oluşturmak için Side Bilgi Hastanesi yanında yaptırdığı Yemişli Mesire Alanı düzenlenen muhteşem bir tören ve sanatçı Altay’ın verdiği konserle açıldı. Kente kazandırılan yeni mesire alanını görmek ve keyifli zaman geçirmek isteyen binlerce Manavgatlı açılış törenine akın etti. Açılış törenine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, annesi Türkan Sözen, eşi Türkan Sözen ile MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MESO Başkanı Hasan Çelik, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar ve siyasi partilerin temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, mahalle muhtarları ile öğrenci grupları katıldı.

02

YAŞANABİLİR MANAVGAT’I OLUŞTURUYORUZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreni öncesinde pop müzik sanatçısı Yanar sahne aldı. Erken saatlerden itibaren mesire alanına gelen vatandaşlar, hem piknik yaptı hem de eğlenceli saatler geçirdi. Yerel sanatçının konseri sonrasında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, anlamlı bir açılış konuşması yaptı. Manavgat’ta güzel gelişmeleri, yenilikleri, halkla birlikte yaşadıklarını belirten Başkan Şükrü Sözen, konuşmasına her zaman belediyenin yanında olan Manavgat halkına teşekkür ederek başladı. Daha güzel ve yaşanabilir Manavgat’ı yaratmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Şükrü Sözen, belediye ekibi ile birlikte gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Manavgat’ın günden güne büyüdüğünü de belirten Başkan Şükrü Sözen, bu büyümeye ayak uydururken kent halkının birlikteliğini sağlamaya çalıştıklarını anlattı. Göreve geldikleri günden bu yana büyük mesafe kat ettiklerini belirten Başkan Sözen, Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde kenti en üst seviyeye taşımaya gayret ettiklerini anlattı.

01

YEŞİL ALAN MİKTARINI 2 KATINA ÇIKARDIK

Ulu Önder Atatürk’ün başkent Ankara’yı 1920’lerde çağdaş bakış açısıyla yapılandırdığından örnek veren Başkan Sözen, “Atatürk, geçmişteki zorlu yıllarda bile çağdaş bakış açısıyla parkıyla, ormanıyla, ağaçlandırmasıyla eksiksiz bir başkent Ankara’yı kurgulamış. Biz de bu çağdaş bakış açısını örnek alarak Manavgat’ta hizmet üretiyoruz. Bir kentte yeşil alanlar ne kadar artırırlarsa o kadar çağdaş bir kent olunur” dedi. Başkan Sözen, göreve geldiklerinde 90 bin nüfuslu Manavgat’ta kişi başına düşen yeşil alan miktarının 1.5 metrekareden 3.5 metrekareye çıkardıklarını da söyledi. Sözen, “Göreve geldiğimizde 139 bin m2 yeşil alanımız varmış. Bu rakam 2017 de 230 bin nüfuslu Manavgat’ta 460 bin m2’ye ulaştı. Hedefimiz kentimizdeki yeşil alan miktarlarını AB normlarına ulaştırmak. Bu rakam da 7 m2’dir. Daha çok mesafe almamız gerekir. Bunun için üstün gayret gösteriyoruz. 106 mahallemizin 80 tanesine park ve yeşil alan yapmışız. Görev süremizin sonuna kadar tüm mahallelerimize ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

7K4A1700

YEMİŞLİ’YE İHTİYAÇ VARDI

Yemişli Mesire alanının da bu düşüncelerle yapıldığını anlatan Başkan Sözen, alanla ilgili bilgiler de verdi. Sözen, “İnsanlarımızın her zaman ihtiyaç hissettiği park ve mesire alanımızın açılışını sizlerle yapmaktan çok mutluyum. Mesire alanımız 33 bin 220 metrekarelik alanda kuruldu. 25 bin m2’lik çim ve yeşil alan mevcut. 51 araçlık otoparkı, 6 bin 200 m2’lik yürüyüş yolu var. Bin metrekarelik ahşap yürüyüş ve seyir köprüsü var. 72 adet kamelyanın 36’sı mangallı. 2 adet büfe, 1 adet giriş ve kontrol binası, 7 kadameli yapay kayalı Atatürk imzalı su gösterisi var. 2 adet teleskop, 3 adet çeşme ve banklarla alanımızın işlevsel hale getirildi. Alanımız Manavgat’ımızın büyük eksiğini tamamlayacak” diye konuştu.

05

SORGUN BOĞAZ ve ŞELALE MESİRE ALANLARI DA YENİLENDİ

Boğaz Mevki Mesire alanı ve Şelale Mesire alanları ile ilgili de bilgi veren Başkan Sözen, “Yeşil alanlara verdiğimiz önemden dolayı Sorgun’daki mesire alanımızı ve Şelale Mesire alanlarımızı da yeniledik. Burayla ilgili kapatılacağı ile ilgili kaygılar olduğunu duyduk. Tam tersi, insanlarımızın böylesi alanlara ihtiyacı olduğunu düşünerek yenileyip geliştirdik. Elimizden geldiği kadar da bu alanları çoğaltacağız. Kimsenin kaygısı olmasın. Bizler sizler gibi Manavgat’ımızı seviyoruz. Sizler olmazsanız bizler hizmet heyecanımızı kaybederiz. İyi ki varsınız, sizlerin duasıyla ayaktayız. Böylesine projeler kolay hayata geçmiyor. Yemişli Mesire alanımızın yapımında emeği geçen belediye ailesine teşekkür ediyoruz” dedi.

DJI_0078

KATKIDA BULUNANLARA TEŞEKKÜR

Başkan Sözen, Yemişli Mesire alanının yapımında maddi ve manevi destek veren Sueno Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Korkmaz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erhan Korkmaz’a da plaket hediye ederek teşekkürlerini iletti. Daha sonra sanatçı Altay sahne alarak en güzel güncel şarkıları Manavgat halkı için söyledi. Hem piknik yaparak aileleriyle keyifli zaman geçiren vatandaşlar, ünlü sanatçının söylediği hareketli parçalarla kimi zaman dans etti, şarkılara eşlik etti. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar vatandaşlar mesire alanını terk etmeyerek gezintiye devam etti. Manavgat halkı böylesine güzel ve kullanışlı bir alanı kente kazandırdığı Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

7K4A1633

7K4A1449

DJI_0028