Sözen`den Masiad`ın 2050 Vizyon Projesine Destek

21Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`i ziyaret ederek uzun süredir üzerinde çalıştıkları Manavgat 2050 Vizyon Projesi`nden bahsederek, fikir alışverişinde bulundu.

Manavgat Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleri,Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`i ziyaret ederek uzun süredir üzerinde çalıştıkları Manavgat 2050 Vizyon Projesi`nden bahsederek,fikir alışverişinde bulundu.MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş Manavgat Turizm Altyapı Birliği`nin (MATAB)desteği ile hazırlatılan, Manavgat 2050 Vizyon Projesi kapsamında yapılan çalışmaların memnuniyet verici boyuta ulaştığını anlattı.

Sözen Dikkatle Dinledi
Projeyi Manavgat Kaymakamlığı, Manavgat Belediyesi, belde belediyeleri,Akdeniz Üniversitesi ile kamu kurum ve kuruluşlarının da desteklediğini kaydeden Boztaş, projeyi hazırlayan öğretim üyelerinin sahadaki çalışmalarına devam ettiğini söyledi. Boztaş,``Yaptığımız proje oldukça büyük.Hazırladığımız envanter ile Manavgat`ın 2050 yılına yönelik projeksiyon tutacağız.1.5 yıl sürecek projemizle birlikte Manavgat geleceğe daha iyi hazırlanmış olacak``dedi. MASİAD Başkanı Ahmet Boztaş`ı dinleyen Başkan Sözen ise,projeye her şekilde destek verileceğini söyledi.

Büyük Adımlara Dahil Oluruz
Başkan Sözen,``Yaptığınız çalışmaları uzakta da olsa sıkı bir şekilde takip ettim.Manavgat gibi il olmaya aday bir kentte gecikmeden büyük büyük adımların atılması gerek.Bu adımları uygulayacak olan belediyelerdir. Tabii ki,üniversitelerimizden ve teknik adamlarımızdan alınacak katkılarla da daha kaliteli çalışmalar yapabileceğimize inanıyorum.Böylesine atılacak büyük adımlara dahil olmak bizleri onurlandırır.Sizin gibi duyarlı işadamlarımızın yaptığı bu çalışma da olması gereken yerinde bir çalışmadır.Bu nedenle bir araya sık sık gelip görüş alışverişinde bulunmanın faydası var.Önemli olan bölgemiz için,kentimiz için bir şeyler yapabilmek.Manavgat Belediyesi olarak bu çalışmanın bizim çalışmamız olduğunu kabul ederek destek vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın``dedi.