Sözen`den Gençlik Merkezi Müjdesi

20Antalya İl Şampiyonası`nda 6 madalya kazanan Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi`nin karateci minikleri Başkan Sözen`i makamında ziyaret etti.

Antalya İl Şampiyonası`nda 6 madalya kazanan Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi`nin karateci minikleri Başkan Sözen`i makamında ziyaret etti. Küçükleri tebrik eden Sözen ise, Gençlik Merkezi projesi inşaatının kısa sürede ihale aşamasına geleceğini müjdeledi.

Gençlik Merkezi`nin Büyük Başarısı

Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi`nin yetiştirdiği karateci minikler,Antalya İl Şampiyonası`nda büyük başarı elde ederek 2 ikincilik, 4 üçüncülük madalyası kazandı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, başarılı sporcuları makamında ağırlayarak tebrik etti.Başkan Sözen`in yanına antrenörleri Emine Akgün ile birlikte gelen minik sporcular,ilerideki yıllarda daha çok ödül getirmeye söz verdi.Şu anda Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi`nde 25 çocuğun karate yaptığını dile getiren Emine Akgün,bu sayıyı artırmayı hedeflediklerini ve daha çok başarılı sporcu çıkarmayı hedeflediklerini anlattı.
Emine Akgün,Mart ayında Gençlik Merkezi`nin organizasyonuyla Manavgat Şelale Turnuvası adı altında illerin de katılımıyla bir turnuva düzenlemeyi planladıklarını da vurgulayarak Başkan Sözen`den destek istedi.Çocuk eğitiminde sporun son derece önemli olduğunu belirten Başkan Sözen,her çocuğun mutlaka bir spor dalı ile uğraşması gerektiğini söyledi.

Sözen`den Müjde

Sözen,``Çocuklarımızın ruh sağlığının düzgün olması sporla mümkün olur. Okulda yüksek tempoda eğitim alan çocuklarımızın mutlak surette rahatlaması ve enerjilerini bir yerde değerlendirmeleri gerekir.Ben de çocukluğum ve gençliğimde bir çok değişik spor dalı ile uğraştım. Hayatım boyunca da sporu bırakmadım. Bizler de bu bilinçle hareket ederek Gençlik Merkezi`ni kurmuştuk.Ama hedefimiz tabii ki daha büyük.Şu günlerde Gençlik Merkezimizin yapımı için yeniden çalışmaları başlatmış bulunuyoruz.Çok kısa sürede ihale aşamasına gelecek şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz.Bu konu üzerinde çok duruyoruz.Gençlik Merkezi oluşumumuz 1 yıl içinde tamamlanacak şekilde planlandı.Gençler ve çocuklar bizim her şeyimiz.Onların geleceği için belediyemizin bütün imkanlarını seferber edeceğiz``diye konuştu.