TARİHİ SU KEMERLERİ GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

DEN_4998 TARİHİ SU KEMERLERİ

GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Manavgat Belediyesi’nin, son günlerde kentte bulunan tarihi eserlerimizi koruma ve iyileştirmeye yönelik çalışmaları yerli ve yabancı turistlerle Manavgat halkını memnun ediyor.

Belediye Etüd Proje Müdürlüğü’nün kent merkezini çevreleyen D-400 karayolu güzergahında bulunan tarihi su kemerlerini, yaptığı aydınlatma çalışması ile gün yüzüne çıkardı. M. S. 2. yüzyıla ait olduğu bilinen ve zamanında Manavgat Çayı’ndan Side bölgesi’ne su taşıyan tarihi su kemerlerindeki aydınlatma çalışmaları adeta göz kamaştırdı.

Uzman Elektrik ve Fiberli sponsorluğunda Etüd Proje Müdürlüğü bünyesinde tasarlanan proje ile hayata geçirilen ışıklandırma çalışması oldukça beğeni topladı.

DEN_5008

DEN_5015

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentte bulunan tarihi eserlerin korunması ve restorasyonu konusunda son derece titiz çalışmaların belediye bünyesinde ilgili müdürlüklerce yürütüldüğünü dile getirdi. Başkan Sözen, “Manavgat’ımız eşsiz güzellikteki doğası ile olduğu kadar tarihi mirası ile de oldukça zengin bir bölge. Geçmişimizi geleceğimize bağlayan tarihi ve kültürel mirasımızı korumak belediyemizin birinci vazifesidir. Tarihi mirasımızı ön plana çıkaracak çalışmalarımız ve restorasyonlara dair projelerimiz bundan sonra da devam edecektir. Tarihi su kemerlerimizi ışıklandırmakla kent turizmine de katkı sağladığımızı düşünüyoruz.” dedi.

DEN_4900