MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN.ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN RAMAZAN AYI

Ramazan

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN.ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN RAMAZAN AYI MESAJI YAYINLADI

Ramazan Ayı toplumsal yaşamımızda birlik, dayanışma, yardımlaşma duygularının egemen olduğu ve bu yönüyle birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine büyük katkı sağladığı bir aydır.

Ramazan Ayı’nın yaydığı maneviyatın birlik, dayanışma, hoşgörü ve barış ortamına da katkı sağlayacağına inanıyor, Manavgat Belediyesi olarak halkımızın bu ayı esenlikli bir biçimde geçirmesi için çalışmalar yürütüyoruz.

Halkımızın Ramazan ayını daha rahat, huzurlu geçirmesi ve hizmetlere daha kolay ulaşabilmesi için belediyemizin tüm birimlerini sizler için seferber ettik. Bu kapsamda, zabıta ekiplerimiz artması olası dilencilik olayları karşısında gerekli tedbirleri aldı.

Ekiplerimiz şikayete bağlı kalmaksızın gıda ürünleri satışı yapan yerlerin denetimlerini gerçekleştiriyor.

Vatandaşlarımız 153 Alo Zabıta hattını arayarak gıda denetimi veya ihtiyaç duydukları hizmetleri talep edebileceklerdir.

Ramazan ayı boyunca yoğunlaşan yardımlaşma ve dayanışmanın tüm yaşantımıza yayılmasını ve kimsenin yardım almaya ihtiyaç duymadan, muhtaç olmadan rahat bir yaşam süreceği bir dünya düzenine özlem duymamıza rağmen

Manavgat halkına sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde

hizmetlerimiz de devam etmektedir.

Bu mubarek ayda ihtiyaç sahibi ailelerimize belediyemizin gücü nispetinde ulaşmaya 1 haftadır başladık. “Sağ elin verdiğini sol el görmemeli” felsefesiyle bu yıl 10 bin ailemize gıda yardımında bulunuyoruz.

ramazan ETKI¦çNLI¦çK (1)

Kent merkezinde ve 106 mahallemizde halkımızın temiz bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirmeleri amacıyla camilerimizin iç ve dış temizliklerini Ramazan ayına hazırladık.

Bu yıl halkımızla birlik, beraberlik, kaynaşma ve paylaşma duygularımızı pekiştireceğimiz iftar çadırımızı Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’nda kuracağız. İftar çadırımızda halkımızla birlikte orucumuzu açmanın, lokmamızı paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağız.

Manavgat’ta şehrin sosyal yaşamını canlandırmak için de her alanda hizmet üretmeye devam ediyoruz. Manavgat Belediyesi olarak böylesine kutsal bir ayda, halkımızın akşamlarını birlik ve beraberlik içinde yaşamaları için her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Ramazan Şenliklerimizin bu yıl çok daha canlı, çok daha hareketli geçeceğini ümit ediyoruz.

Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’nda oluşturduğumuz şenlik alanı içerisinde insanlarımızın unutmaya başladıkları değerleri her zaman taze tutmayı hedefliyoruz. Şenlik alanımızda her akşam düzenleyeceğimiz çeşitli ve eğlenceli etkinliklerle halkımızı memnun edeceğimiz inancındayız.

Bu yıl Ramazan ayında 30 gün boyunca tüm halkımızı mutevazı iftar çadırımızda lokmamızı paylaşmaya ve orucumuzu açmaya davet ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle çok büyük anlam ifade eden on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının Manavgat halkımız, ülkemiz, bütün İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, vatandaşlarımızın sevdikleriyle Ramazan Bayramı'na erişmelerini diliyorum.

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı