MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN SOSYAL KAMPÜS PROJESİ

Slayt1

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN SOSYAL KAMPÜS PROJESİ

Manavgat’ta insan odaklı ve geleceğe hizmet edecek pek çok sosyal yatırımı hayata geçiren Belediye Başkanı Şükrü Sözen, şimdi de Kavaklı Mahallesi Toptancı Hal Karşısında belediyeye ait büyük bir alanda Sosyal Kampus projesi için kolları sıvadı

KADIN AKADEMİSİ Ve KENT BELLEĞİ MÜZESİ

Manavgat’ta Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi, Stadyum, Huzurevi gibi insan odaklı yatırımları hayata geçiren Manavgat Belediyesi, şimdi de kentin sosyal yaşam ve kültürel faaliyetlerini destekleyici bir yatırım olan Sosyal Kampus projesi için kolları sıvadı. Kavaklı Mahallesi, Hasan Fehmi Boztepe Caddesi üzerinde belediyeye ait olan büyük bir alan üzerine, içinde çok amaçlı salonlar, nikah salonu, kadın akademisi, aile danışma merkezi, kent belleği müzesi, sergi alanları, kafeterya, dinlenme alanları, park alanı ile açık-kapalı otoparkların yer aldığı bir proje olan Sosyal Kampus olarak inşa edilecek.

Slayt7

KÜLTÜREL VE SOSYAL YAŞAMI DESTEKLEYECEK

Projesi büyük bir titizlikle hazırlanan Sosyal Kampus içinde yer alan Kadın Akademisi ve Kent Belleği Müzesi’nin kentte ilk olacağı belirtildi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Sosyal Kampus Projesi’nin kentin kültür, sanat ve sosyal yaşamını destekleyeceğini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, Sosyal Kampus içerisinde yer alan ve Manavgat’ın geleceği için büyük önem arz eden Kadın Akademisi ve Kent Belleği Projelerinin amacını şöyle açıkladı.

Slayt5

SÖZEN; “KADINLARIMIZI GİRİŞİMCİLİĞE TEŞVİK EDECEĞİZ”

Başkan Sözen, “Kadın Akademisi’nde, rol model kadın düşüncesinden yola çıktık. Daha iyi bir gelecek, geleceğimizin mirasçısı çocuklarımızı yetiştiren kadınların eğitimi ile mümkündür. Farklı sosyo-kültürel alanlarda, akademik bir disiplin altında kendisini geliştirmek ve kendisine yeni ufuklar açmak isteyen, tüm Manavgatlı kadınlarımız için Kadın Akademisi kuracağız. Kadınlara bir birey olarak farkındalık, özgüven kazandırmak, üretken olmaları için katkıda bulunmak ve onları girişimciliğe teşvik etmek asıl hedefimizdir. Manavgatlı kadınlarımızın bilgi, beceri ve tecrübelerini artırmak, paylaşma, yardımlaşma ve ekip anlayışını geliştirmek, toplumun her alanında yer alan bilgi, beceri ve yeterlilikler ile donanmış, girişimci, üretken ve rol model bir kadın profili oluşturmak istiyoruz. Bu amaçla her ay farklı konularda, alanlarında uzman akademisyen, sanatçı ve yazarlı kadınlarımızla buluşturacağız” dedi.

BA+ŞKAN S+ûZEN KADINLARIMIZLA (2)

KENT BELLEĞİ MÜZESİ KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITACAK

Manavgat’ta Sosyal Kampus bünyesinde bir de Kent Belleği Müzesi oluşturulacağını da anlatan Başkan Şükrü Sözen, şunları söyledi. “Yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçi ağırlayan bir kentte, sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak Kent Müzesi’ni bu projemizde hayata geçireceğiz. Manavgat’ın dünden bugüne tarihini ve kültürel özelliklerini ziyaretçilerimize ve çocuklarımıza tanıtmayı hedefliyoruz. Bu amaçla çalışmalarımız devam etmekte. Kent Belleği Müzemizin büyük ilgi göreceği inancındayız” dedi.