MANAVGATLILAR ÇEVRE İÇİN YÜRÜDÜ

IMG_6258

MANAVGATLILAR ÇEVRE İÇİN YÜRÜDÜ

Manavgat Belediyesi, kentte çevre bilincinin aşılanması ve halkın bu konuda daha çok duyarlılık kazanması amacıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde büyük bir yürüyüş düzenledi.

Yürüyüşe Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, 50’ye yakın otelin müdürleri, otel animasyon ekipleri, belediye temizlik işçileri ve belediye çalışanları katıldı. Yapay Şelale’den başlayan yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. Ellerinde çevre ile ilgili Türkçe ve İngilizce dövizler taşıyarak yürüyen animasyon ekipleri, hem dans etti, hem de çevre sloganları attı. Müzik eşliğinde yapılan yürüyüşte başı Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen çekti. Antalya Caddesi üzerinde yapılan yürüyüşü, Manavgat halkı büyük beğeniyle izledi. “Doğamıza Sahip Çıkmalı, Geleceğimizi Korumalıyız”, “Ağaçları Koru Hayatı Koru”, “Çevre Kirliliğine Karşı El ele verelim” gibi dövizleri taşıyan çocukların duyarlılığı ise büyük takdirle karşılandı. Çevre Yürüyüşü Atatürk Kültür Merkezi’nde son bulurken, danslar ve eğlencelerle devam etti. Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek ve Crystal Otel Genel Müdürü Lemi Küçük, günün anlam ve önemiyle ilgili birer konuşma yaptı.

IMG_9293

Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, “Mavi Bayrak Kriterleri ve 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle düzenlediğimiz çevre etkinliğimize katılan turizmci dostlarımıza, belediye çalışanlarımıza ve çevre değerlerini her zaman önemseyen ve koruyan Manavgat Belediye Başkanımız Sn. Şükrü Sözen’e sonsuz teşekkür ederiz. Artık çevre içinde yaşadığımız bir olgu. Bir günle özdeşleşmemeli. Her adım attığımızda çevremizi düşünmeliyiz. Büyükşehir Yasası ile sınırlarımız büyüdü. Bu sınırlar içinde pek çok turistik tesisimiz var. Her biri çevre konusunda çok duyarlı.

IMG_6266

Belediyemiz de eşsiz güzellikteki doğamızı korumak, gelecek kuşaklara aktarmak için gerekli her türlü hizmeti götürmeye gayret ediyor. Tesislerimiz ve belediyemiz el ele çalışarak mavi bayraklarımızı gözümüz gibi koruyoruz. Bu doğrultuda bu yılki mavi bayraklarımızı 11 Haziran günü tesislerimize teslim edeceğiz” dedi. Daha sonra yürüyüşe katılan belediyenin temizlik çalışanları, turizmcilerle birlikte dans ederek neşeli zaman geçirdi.

IMG_6174