BAŞARILI GENÇLERE METİN UCA’LI ÖDÜL GECESİ

Metin Uca

BAŞARILI GENÇLERE METİN UCA’LI ÖDÜL GECESİ

Manavgat Belediyesi, kentteki resmi ve özel liseler ile üniversite öğrencileri arasında açtığı “Gençlerin Gözünden Manavgat’ konulu şiir, fotoğraf ve sosyal proje yarışmasında mutlu sona adım adım yaklaşıldı.

Yarışmaya katılmak isteyen lise ve üniversite öğrencileri, eserlerini Manavgat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim etmeye devam ediyor. Manavgat Belediyesi nezdinde oluşturulan jürinin ise yarın (26 Mayıs 2015 Salı) günü toplanarak eserler arasında değerlendirme yapacak. Yarışmanın final ve ödül töreni ise 28 Mayıs Perşembe günü Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 20.30’da sunucu, oyuncu, programcı ve yazar Metin Uca’nın katılımıyla yapılacak.

Metin Uca

Yarışmada 1’inci olan öğrenciye Dizüstü bilgisayar, 2’inci olan öğrenciye tablet bilgisayar, 3’üncü olan öğrenciye ise fotoğraf makinesi hediye edileceği de kamuoyuna açıklandı. Ödül töreni sonrasında Türkiye’nin sevilen televizyoncularından Metin Uca, Manavgat halkı ile bir söyleşi yapacak. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Belediye olarak geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi her zaman önem verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Her şehir, sosyal yaşamı, tarihi ve folklorik değerleri ile zenginleşir. Bu zenginliğin ölümsüzleştirilmesi için yazılı ve görsel kaynaklar büyük önem taşır. Gelecek nesillere aktarabildiğimiz her şey kültürümüzü gelecek kuşaklar için kaydeder. Gençlerin bir çok alanda bastırılmaya çalıştığı hayallerinin önüne geçildiği ‘sen daha küçüksün’ denilip hep ötekileştirildiği ve ötelendiği öğretilerimizden sıyrılarak gençlere şiir, fotoğraf ve hayata geçirmek istedikleri sosyal projeler üzerinden Manavgat Belediyesi olarak kendilerini ifade imkanı verdik. Başarılı gençlerimiz için de güzel bir final gecesi organize ettik. Tüm Manavgat halkımızı ödül gecemize bekliyoruz” dedi.