MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN FENER ALAYLI 19 MAYIS KUTLAMASI

19 may¦-s (3)

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN FENER ALAYLI 19 MAYIS KUTLAMASI

Fener Alayı ile başlayacak

Manavgat Belediyesi, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın ilk adımı ve ateşlendiği gün olan 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı`nın 96. yıl dönümünün kentte daha coşkulu yaşanması amacıyla Manavgat halkının katılımıyla bir Fener Alayı düzenleyecek.

19 Mayıs 2015 Salı günü Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in önderliğinde saat 19.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanma ile başlayacak. Manavgat Belediyesi vatandaşlara fener ve bayrak dağıtacak. Cumhuriyet Meydanı-Yapay Şelale ve Atatürk Kültür Merkezi güzergahında vatandaşlar coşkulu bir fener yürüyüşü gerçekleştirecek. Manavgat Belediyesi tarafından bir havai fişek gösterisi de yapılarak coşku pekiştirilecek. Etkinlik daha sonra ise AKM’de kurulacak sahnede çeşitli gösterilerin yer alacağı programla devam edecek.

DSC_6990

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tüm Manavgat halkını 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı hep beraber coşkuyla kutlamaya davet etti. Başkan Sözen, "Milli bayramlarımızın önemini yeni nesle öğretmek ve bu duyguyu aileleri ile birlikte daha coşkulu yaşayabilmeleri için halkımız için bir dizi etkinlik düzenledik. Ben de elimde meşale ve Türk Bayrağımızla katılarak bu coşkuyu yaşayacağım. Kutlamalarımıza tüm Manavgat halkını davet ediyorum" diye konuştu.

DSC_6632