MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇÖP TAKSİ

IMG_8041

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇÖP TAKSİ

Her yıl 4 milyon turistin ziyaret ettiği, dünya turizminin göz bebeği Manavgat’ta temizlik işlerine büyük önem veren Manavgat Belediyesi kentin ara sokaklarında ve turizm bölgelerinde kullanılması amacıyla Çöp Taksi hizmetini başlattı.

Manavgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde ara sokaklara rahatlıkla girebilmesi amacıyla iki adet küçük damperli araç, çöp toplama hizmetine başladı. ÇÖP TAKSİ adı altında çöp toplama işi yapan araçlar, gün boyunca turizm bölgelerinde görev yapacak. Personeller araçlarda vardiyalı olarak çalışacak. Manavgat kent merkezinde ve özellikle Side turizm bölgesinde çalışmaya başlayan araçlar, vatandaşların da büyük beğenisini topladı.

IMG_8075

Vatandaşlar, Manavgat Belediyesi’nin çöp taksi uygulamasının turizm bölgesine yakışır görüntü ve kalitede olduğunu dile getirerek Başkan Sözen’e teşekkür etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, şimdilik pilot olarak başlatılan uygulamanın beğenilmesi ve hizmet kalitesini artırması halinde araçların çoğaltılabileceğini dile getirdi.

IMG_8124