SÖZEN’İN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ve ÇANAKKALE ZAFE

1-1

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ve ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. YIL DÖNÜMÜ ANMA MESAJI

Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin kaderini ve dünya tarihinin seyrini değiştirmiştir. Bütün imkansızlıklara rağmen canını ortaya koyan Türk milleti, tüm dünyaya ÇANAKKALE GEÇİLMEZ gerçeğini kabul ettirmiş ve bağımsızlığına el sürecek hiçbir gücün tehdidine imkan vermemiştir.

Kahraman askerlerimizin çabasıyla Türk Milletinin varlığını yeniden ortaya konmuştur.Bu çok onurlu zafer, askerlerine “Taarruzu değil, ölmeyi” emreden Büyük Önder ve Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden 200 bini aşkın şehidimizin, on binlerce gazimizin, analarımızın, bacılarımızın top yekun Türk milletinin zaferidir. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin, birlik ve beraberlik ruhunun, inancının ve azminin taktik ve dehanın zaferidir.

7K4A9653

“Şehit ve gazilerimizin bizlere sağladığı bu bağımsız ve özgür hayatımızı, ancak gelecek nesillere de aynı duyguları aşılayarak devam ettirebiliriz”. Bu vatan üzerinde özgürce, huzur içinde yaşayabiliyorsak bunun, şehitlerimizin sayesinde olduğunun bilincini taşıyor ve hiçbir zaman unutmuyoruz. Manavgat Belediyesi olarak, bu bilinci küçüklerimize, gençlerimize aşılamak için çalışıyoruz.

Millet olarak bizi biz yapan değerlere, birliğimize bütünlüğümüze, Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. Türkiye’mizin içinde bulunduğu zorlu süreçte, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferimizin 104. Yıl dönümünde, her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmamız gerektiğine inanıyorum.

YÜREĞİMİZDEKİ BU VATAN, MİLLET VE TÜRKİYE SEVDASI OLDUKTAN SONRA BU BAYRAK HİÇ İNMEYECEK, BU İSTİKLAL MARŞI HİÇ SUSMAYACAK, ÇANAKKALE RUHU İSE 104 YILDIR OLDUĞU GİBİ SONSUZA DEK YAŞAYACAKTIR.

Bu duygular içerisinde Çanakkale'de imkansızlıkları aşarak kanlarıyla, canlarıyla Dünya'ya karşı büyük haklılığımızın son noktasını koyan, tüm dünyaya ders veren ve bizlere bugün, onurumuzla hür yaşamak imkanlarının önünü açan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve varlıklarıyla şeref duyduğumuz tüm şehitlerimizi saygı ve gururla anıyorum.
Ruhları şad olsun.

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı