EN DUYGUSAL MECLİS

881

EN DUYGUSAL MECLİS

Manavgat Belediye Meclisi, bu dönemin son oturumunda, 8’i yazılı, 1’i önerge olmak üzere toplam 9 gündem maddesiyle Mart ayı Olağan Toplantısı’nı yaparak, 2014-2019 çalışma dönemini tamamladı. Başkan Sözen, dönemin son meclisi nedeniyle duygusal bir konuşma yaptı

ŞEHİD YARAR’IN ADI MERKEZ SOKAK’TA

Manavgat Belediyesi, 2014-2019 hizmet döneminin son meclis toplantısını Şükrü Sözen Başkanlığında gerçekleştirdi. Side Ek Hizmet Binası’nda yapılan Mart ayı meclis toplantısında 9. Gündem maddesi olarak verilen önergede, Kısalar Mahallesi’ndeki Merkez Sokak adının, 13 Ekim 1997 yılında Hakkari’de şehit düşen Harun Reşit Yarar olarak değiştirilmesine oy birliği ile karar verildi. Başkan Şükrü Sözen, meclisin açılışında duygusal bir konuşma yaptı. Başkan Sözen, tüm meclis üyelerine son toplantıya katıldıkları için teşekkür ederken, bu anlamlı toplantıya katılmayanlara da sitem etti.

MNVG4262

SÖZEN; TEŞEKKÜR ETTİ

Sözen şunları söyledi. “Sorumluluğunuzun bilincinde olarak bu son meclisimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bir kardeşiniz olarak 5 yılı taşıdığım yol arkadaşlarım olarak samimiyetimle bu süredeki dostluğunuzdan, Manavgat’ın sorunlarına sahip çıkmanızdan o güzel duruşunuzdan dolayıteşekkür ediyor, minnetlerimi ifade ediyorum. Türkiye’nin bir çok yerine örnek teşkil edecek şekilde dostluk, kardeşlik çerçevesinde siyaset dilini siyaset adabını iyi kullanarak birbirimizi üzmeden, rencide etmeden, ayrı düşündüğümüz ortamlarda bile seviyeyi bozmadan sizlerle çalışmak benim için hakikaten gurur kaynağı oldu. En az benim kadar Manavgat’a inanan, seven, sorumluluk hisseden sizin gibi arkadaşlarla çalışmak benim dönemlerimin en büyük şansı oldu. Bu süreçleri hep seviyeli götürdük.

MNVG4218

Türkiye genelindeki tartışmalı meclisleri izliyoruz. Allah’a şükür ki hepimiz sevgi, saygı çerçevesinde, bu makamın değerinin bilincinde olarak, seviyeli bir şekilde bu 5 yılı tamamladık. Allah neye müsaade eder, kime müsaade eder önümüzdeki süreçler bunu ortaya çıkartacaktır. Bugüne kadar verdiğiniz emeklerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum tekrar tekrar. Bu son meclis arkadaşlar. Çok özel sebepleri olan arkadaşları tenzih ediyorum, 5 yılın paylaşılmışlığının nihayetindeki son mecliste tüm meclis üyelerimizi burada gönlüm görmek isterdi. 5 yıldır verdiğimiz emeğe saygı itibariyle gönlüm isterdi ki bütün arkadaşlarımızı kucaklayarak bu son meclisi bitirmemiz toplu bir görüntü vermemiz. Birbirimize helallik vermemiz ve birbirimizden helallik almamız benim son derece önemsediğim hayal ettiğim bir duruştu bu. Ama maalesef bugün bir çok arkadaşımız eksik. Gelmeyen arkadaşlarımın herkesin vicdanında ve belediyenin kayıtlarında da olmasını istiyorum. Hepinizin burada emeği var. Manavgat belediyesinde yol arkadaşlığı sürecinde her birinizin emeği var. Her bir meclis üyemiz, her zaman faal bir meclis üyesi gibi, her zaman Manavgat belediyesinden her konuda, aynı rahatlıkla, destek alabileceğini söylemek istiyorum. Manavgat belediyesini eviniz olarak bilmenizi istiyorum arkadaşlar”Toplantıda meclis üyeleri de söz alarak, iyi dilek ve düşüncelerini ilettikten sonra meclis üyeleri ve Başkan Şükrü Sözen, belediyenin önünde ve meclis salonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.

MNVG4269

MNVG4278

MNVG4290

MNVG4296

MNVG4313

Tarih: 05.03.2019