KADINLAR SÖZEN’LE UMUTLU YARINLAR İÇİN YÜRÜDÜLER

5

KADINLAR SÖZEN’LE UMUTLU YARINLAR İÇİN YÜRÜDÜLER

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar için bir dizi etkinlik hazırladı. Manavgatlı kadınların, seslerini duyuracağı, toplumsal farkındalıkların oluşturulacağı etkinlikler saat 14.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde Ferhat Demircan’ın “Kadına Şiddet” konulu fotoğraf sergisinin açılışı ile başlayacak.

Sergi açılışına Başkan Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen, İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, CHP Kadın Kolları Başkanı Dilşat Taş ve Manavgatlı kadınlar katıldı. Sergide kadına yönelik şiddeti anlatan fotoğraflar ilgi çekti. Başkan Şükrü Sözen, tüm kadınların gününü kutladıktan sonra hep birlikte “Umutlu Yarınlar Yürüyüşü”ne çıkıldı. Atatürk Kültür Merkezi meydanında toplanan kadınlar ellerinde Başkan Sözen’le yeni Kent Meydanı’na kadar yürüdü.

3

Ellerinde “Vardık, Varız, Var olacağız”, “Kadın Mutlu Değilse, Toplum Mutlu değildir”, “Kadına Değer Vermek kendine değer vermektir”, “Kadınlar Cumhuriyet’in Odak Noktasıdır” dövizleri ile yürüyen kadınlar, rengarenk görüntüler oluşturdu. Yürüyüş sırasında bir vatandaşın Başkan Sözen’in ve eşi Hatice Sözen’in ellerine siyah güvercin vermesi oldukça heyecan yarattı. Bir süre ellerinde güvercinlerle yürüyen Sözen ve eşi, ardından güvercinleri tüm kadınlara özgürlük, barış, şiddetsiz bir dünya dilekleriyle uçurdu. Ardından Başkan Sözen kent meydanında kadınlara karanfil dağıttı. CHP Kadın Kolları Başkanı Dilşat Taş ise yaptığı basın açıklaması ile tüm kadınların gününü kutladı. Taş, “Kadınların dünyamızda özellikle ülkemizde beklentileri, ayrıcalık değil, sevgi, saygı ve eşit koşullarda hak ettikleri değerin verilmesidir. Kadınlara her zaman değer veren, emeğine saygı duyan ve yücelten bir Manavgat’ı oluşturduğu için Belediye başkanımız Sayın Şükrü Sözen’e teşekkür ediyoruz” dedi. Konuşma sonrasında Sarılar Kadın Spor Merkezi öğrencilerinin zumba gösterisi ile eğlenen kadınlar, Başkan Sözen’e böylesine güzel bir etkinlik hazırladığı için teşekkür etti. Başkan Sözen, “Tüm kadınlarımızın gününü tekrar kutluyor, onlara aydınlık, mutlu huzurlu bir gelecek diliyorum” dedi.

MNVG7933

MNVG7959

MNVG7977

MNVG8047

2

MNVG8147

MNVG8176

Tarih:11.03.2019