4.YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ 20 EYLÜL’DE YAPILACAK

GE+çEN YILK¦- G+£RE+ŞLERDEN FOTO (2)

MANAVGAT BELEDİYESİ 4.YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ

20 EYLÜL’DE YAPILACAK

20 Eylül 2015 Pazar günü Ilıca Stadyumu’nda yapılacak olan Manavgat Belediyesi 4. Yağlı Pehlivan Güreşleri için geri sayım başladı.

18 Eylül’deki güreş korteji ve basın toplantısı ile startı verilecek olan güreşlerde bu yıl 9 kez altın kemer alan başpehlivan Ahmet Taşçı ve Manavgat’ın eski pehlivanlarından Arap Namık nostalji için kispet giyip peşrev yapacak. Güreşlerde 60’ı başpehlivan olmak üzere 600 güreşçi ter dökecek.

GÜREŞ KORTEJİ 18 EYLÜL’DE

Manavgat Belediyesi bu yıl 20 Eylül’de 4’üncüsünü düzenleyeceği Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne hazırlanıyor. Manavgat Ilıca Stadyumu’nda yapılacak olan güreşler için hazırlıklar devam ediyor. Akdeniz’in en büyük yağlı güreşleri olan kabul edilen organizasyon bu yıl da çok renkli geçecek. Bu yıl Kırkpınar’da 9 kez altın kemer alan efsane pehlivan Ahmet Taşçı ve Manavgat’ın eski pehlivanlarından Arap Namık ile birlikte nostalji için kispet giyip peşrev yapacak. Manavgat güreşlerinde 60 başpehlivan ve çeşitli boylarda toplam 600 pehlivan er meydanında kol bağlayıp güreşecek.

gu¦êres¦ğ 2015-son

10 BİNİN ÜZERİNDE GÜREŞSEVER İZLEYECEK

Dev organizasyon Cuma günü yapılacak olan güreş kortejiyle başlayacak. Güreş kortejine ve 20 Eylül’deki güreşlere yurt içindeki güreş ağaları, Kırkpınar’ın başpehlivanı Orhan Okulu’nun yanı sıra başpehlivanlar Şaban Yılmaz, Mehmet Yeşil Yeşil, Osman Aynur, Serhat Gökmen, Ünal Kahraman, Recep Kara, Hamza Köseoğlu, Hasan Tuna gibi ünlü pehlivanlar katılacak. Mehter alaylı kortejde küçük güreşçiler de kıspet giyip peşrev çekerek halkı selamlayacak. Güreş kortejinin ardından Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, başpehlivanlarla birlikte düzenleyeceği geleneksel basın toplantısında Pazar günü yapılacak olan güreşlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirecek.

GE+çEN YILK¦- G+£RE+ŞLERDEN FOTO (1)