MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÖRENŞEHİR’DE YENİ MESİRE ALA

7K4A9125

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÖRENŞEHİR’DE YENİ MESİRE ALANI

MANAVGAT’A DENİZ MANZARALI YENİ MESİRE ALANI

Manavgat Belediyesi, yeşil alan miktarını artırmak ve kente yeni nefes alanları kazandırmak amacıyla yaptığı muhteşem güzellikteki mesire alanlarına bir yenisini daha ekliyor. Başkan Şükrü Sözen, Yemişli Mesire Alanı’ndan sonra şimdi de Örenşehir Mahallesi’nde deniz manzaralı mesire alanının yapımı için çalışmalara start verdi.

Manavgat Belediyesi, Örenşehir Mahallesi’nde kente rahat bir nefes aldıracak olan deniz manzaralı mesire alanının yapım çalışmasına başladı. Manavgat halkına yeni nefes alanı kazandıran ve ailelerin çocuklarıyla birlikte hoşça vakit geçirebileceği Örenşehir Mesire Alanı’da zemin düzenlenmesi tamamlandı. 8 bin 500 m2’lik alan üzerine yapılacak olan mesire alanının 6 bin 500 m2’sinin yeşil alan olacağı belirtildi. Hazırlanan muhteşem projeye göre, 2 bin m2’lik yürüyüş yolu yapılması planlandı. Mesire alanında halka hizmet vermesi amacıyla 6 m2’lik etrafı açık büfe, 16 adet pergole ve 26 adet piknik masasının yer alacağı açıklandı. Çalışmalar kapsamında, Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin alanda 33 adet farklı türden de bitki ekimi yapacağı da vurgulandı.

7K4A9122

DUŞ ÜNİTELERİ DE OLACAK

Yeni mesire alanının deniz kenarında olması nedeniyle vatandaşların her türlü sosyal ve kişisel ihtiyaçlarını düşünen Manavgat Belediyesi, halkın kullanabileceği 3 adet duş, soyunma kabinleri ve lavabo ünitelerini de proje kapsamına dahil etti. Manavgat Belediyesi, çocuk oyun gruplarının da yer alacağı mesire alanında, birinci sınıf ahşap malzemeli, gölgelikli piknik masası şeklinde alan içerisine yerleştirerek projeye, hem görsel hem de işlevsel güzellik katmış olacak. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, kentte vatandaşların kullanabileceği mesire alanlarının sayısını her geçen gün artırdıklarını dile getirerek, “ Kentimizdeki yeşil alan miktarını artırmak hem de halkımızın aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri yeni mesire alanlarını oluşturmaya devam ediyoruz. Yemişli Mesire Alanımız halkımız tarafından çok beğenildi. Şimdi de Örenşehir Mesire Alanımızı süratle yapmayı planlıyoruz. Proje tamamlandığında hem turizme artı değer sağlayacak hem de Manavgat’ımız yeni bir mesire alanı kazanmış olacak” dedi.

7K4A9120

7K4A9119