MANAVGATLI KADINLARIN RESİM SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

DSC_1848

MANAVGATLI KADINLARIN RESİM SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

CeTay-Art Resim Atölyesi Kursiyerleri’nin, Manavgat Belediyesi işbirliğiyle açtığı yıl sonu resim sergisi, büyük ilgi gördü. Cumhuriyet Meydanı altındaki Sergi Alanı’nda Resim Sergisi açılışına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, MESO Başkanı Hasan Çelik, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve sanatseverler katıldı.

Ev hanımları ve öğrencilerden oluşan atölye kursiyerleri Nurcan Yüger, Ayfer Karadağ, Ebru Bayrak, Ayşenur Akman, Bahriye Gümüşoğlu, Özden Yıldırım ve Duygu Tarakçı’nın el emeği göz nuru eserleri, protokolün yaptığı kurdele kesimi seramonisi sonrasında Manavgat halkının beğenisine sunuldu. Açılış sonrasında Başkan Sözen ve sanatseverler hep birlikte eserleri inceledi. Yağlı boya, kara kalem ve toz pastelle yapılan 76 adet birbirinden güzel eser, izleyenleri farklı dünyalara götürdü.

DSC_1860

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentte sanata ve sanatçıya her zaman önem verdiklerini dile getirerek, kadın sanatçıları çalışmalarından dolayı tebrik etti. Özellikle eserlerdeki kadın figürleri sanatseverlerden tam not aldı. Resim Sergisi Cumhuriyet Meydanı’nda 19 Ekim tarihine kadar, Side Kültür Evi’nde ise 20-22 Ekim tarihleri arasında gezilebilecek.

DSC_1876

DSC_1888

DSC_1893

DSC_1917

DSC_1915