BAŞKAN SÖZEN’DEN AŞUREYE DAVET

DEN_1233

BAŞKAN SÖZEN’DEN AŞUREYE DAVET

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tüm Manavgat halkını 17 Ekim Pazartesi günü Saat 12.00’de Cumhuriyet Meydanı altı Sergi Alanı’nda aşure yemeye davet etti

Manavgat Belediyesi Muharrem ayında kentteki toplumsal, birliktelik, kardeşlik duygularını pekiştirmek amacıyla aşure etkinliği düzenliyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,17 Ekim 2016 Pazartesi günü Saat 12.00`de Cumhuriyet Meydanı altındaki Sergi Alanı’ndaki aşure etkinliğine tüm Manavgat halkını davet etti.

DEN_1252

Sözen, “Aşure etkinliğimizde amacımız, barış, dostluk, sevgi mesajlarımızı her kesime iletebilmek. Manavgat`ımız sosyal barışın yaşandığı en güzel kentlerden birisi. Aşurenin anlamı bizim için çok büyük. Aşurede birden fazla ürün vardır. Ama bir araya gelince o severek yediğimiz aşure olur. Gelin bir olalım, tek yürek olalım. Aşure etkinliğimizde hep bir araya gelelim. Bu vesileyle yüzyıllardır süregelen geleneğin ve Muharrem ayının Manavgat’ımızda her zamankinden daha çok birlik ve beraberliği pekiştirmesini, herkese bolluk, bereket ve hoşgörü getirmesini diliyorum” dedi.

MUHARREM AYI A+ŞURE (2)

MUHARREM AYI A+ŞURE (3)