MANAVGAT ŞELALESİ ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Cam02 (1)

MANAVGAT ŞELALESİ ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Manavgat Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Manavgat Şelalesi Çevre Düzenleme Projesi’nin başlaması nedeniyle 14 Mart-30 Nisan 2016 tarihleri arasında ziyaretçi kabulu yapılmayacağı, 30 Nisan-1 Temmuz tarihleri asında ise kontrollü olarak ziyaretçi girişinin sağlanacağı açıklandı

14 MART-30 NİSAN ARASINDA

Manavgat Belediyesi, her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği kentin gözbebeği turizm noktası Manavgat Şelalesi’ndeki çevre düzenleme projesi çalışmalarına başladı. Bir süredir yıkım ve düzenleme çalışmaları devam eden Manavgat Şelalesi’ndeki projenin sağlıklı bir şekilde hayata geçirilmesi amacıyla bir süre ziyaretçi kabulu yapılamayacağı belirtildi. Manavgat Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle. “Belediyemiz tarafından projelendirilen, Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından da onaylanan Manavgat Şelalesi Çevre Düzenleme Projesi çalışmalarımız başlamıştır. Bu iş sürecinde Manavgat Şelalesi’ne, 14 Mart - 30 Nisan 2016 tarihleri arasında ziyaretçi kabulu yapılmayacaktır. 30 Nisan 2016 tarihinden 1 Temmuz 2016 tarihine kadar ise kontrollü olarak ziyaretçi girişi sağlanacaktır” denildi.

Cam04

BAŞKAN SÖZEN;

“DAHA SAĞLIKLI ÇALIŞABİLMEK AMACIYLA”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Şelalesi çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi. “Manavgat Şelalesi hem ilçenin turizm gelişimi ve markalaşma sürecinde hem de ülke tanıtımında önemli yer almaktadır. Manavgat Şelalesi’nin olağanüstü doğal değerlerinden yansıyan görsel şölenine sadık kalarak çevresini bu değere yakışır hale getireceğiz. Çevre odaklı projeler üretme hedefinde, doğal güzelliklerin korunması, çevrenin doğal estetik yapısına uygun ve salt ihtiyacı karşılamaya yönelik projelerle sürdürülebilir kullanımı ile Manavgat Şelalesi Çevre Düzenlenmesi tasarımımızı hayata geçiriyor olmaktan son derece mutluyuz. Projemizde prestijli giriş karşılama alanı, kentsel modern tasarımı ile şekillenen meydan düzenlemesi, restoran, satış üniteleri, tuvaletler, çocuk oyun alanı yer almaktadır. Çalışmalarımızın daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla bölgeyi bir süreliğine ziyaretçilerimize kapatmak zorunluluğu doğmuştur. Projemiz tamamlandığında Manavgat’ımız artık Şelalesiyle yeniden buluşacak, adeta bütünleşecektir. Muhteşem güzellikteki Şelalemiz, bu çalışmamızla daha çekici hale gelecektir. Bu proje ile Antalya’nın en önemli doğal varlıklarından biri olan ve en çok turist ağırlayan merkezi Manavgat, görsel güzelliğine yakışır bir çevre kalitesi ile yerli-yabancı ziyaretçilerine hizmet verecektir. Görev sürecimizde çalışmalarımızda her zaman bizlere destek vererek yanımızda olan Manavgat halkımıza teşekkür ederiz”

Cam09