MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KEDİ KÖPEK ve KUŞ EVLERİ

IMG_4176

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDENKEDİ KÖPEK ve KUŞ EVLERİ

Manavgat Belediye Başkan Şükrü Sözen’in, kent halkının sokak hayvanlarını daha çok sahiplenmesini sağlamak, bu konuda toplumsal duyarlılığı gelecek nesle aşılamak amacıyla başlattığı kedi, köpek ve kuş evleri yerleştirme projesi büyük ilgi gördü.

Manavgat Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Meydanı’nda şenlik havasında düzenlediği etkinliğe vatandaşlar akın etti. Müzikli eğlenceli organizasyonda, çocuklar için de yüz boyama standı kurulurken, 20 adet kedi köpek evi ve 10 adet kuş evi, boyalarla birlikte Cumhuriyet Meydanı’na getirildi. Başta çocuklar olmak üzere vatandaşlar, kedi-köpek ve kuş evlerini hep birlikte boyayarak güzelleştirdi. Çocuklar, hazırlanan rengarenk boyalarla, kedi köpek evlerini görmek istedikleri renklere boyayarak keyifli zaman geçirdi. Boyanan kedi ve köpek evleri şekli ve modern dizaynı ile de oldukça ilgi çekti. Kedi-köpek evleri katılımcıların desteğiyle 1 saat içinde boyandı. Başkan Şükrü Sözen’in talimatıyla başlanan projenin hız kesmeden devam ettiği daha önce de 20 adet kedi evinin vatandaşlarla boyanarak kentin muhtelif yerlerine yerleştirdiği belirtildi.

IMG_4107

Başkan Şükrü Sözen, “Sosyal belediyecilik ilkemiz gereği yaşayan tüm canlılara ve özellikle sokak hayvanlarına sahip çıkmayı görev edindik. Bu amaçla, Manavgat’ta sokak hayvanlarımızla ilgili olarak toplumsal duyarlılık sağlamak istedik. Bu projemizde özellikle çocuklarımız kedi köpek evlerini boyayarak sokak hayvanlarını sahiplenme bilinci edinecek. Daha sonra bu evler kentin belirli noktalarına yerleştirildiğinde hayvanlar yine çocuklarımızca korunacak, beslenecek. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

IMG_4157

IMG_4173