MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

KADINLAR G+£N+£ MAT¦-NES¦-

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadınların hoşça vakit geçirebilmeleri Boğaz Otel Mevki’nde eğlence etkinliği düzenledi.

Ücretsiz servis kaldırılacak

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Manavgatlı hanımları unutmayarak onların gün boyu neşeli vakit geçirecekleri bir etkinlik hazırladı. Manavgat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği etkinlikler kapsamında 8 Mart 2016 Salı günü

Saat 14.00’den itibaren Boğaz Otel Mevki’nde bir eğlence etkinliği düzenlenecek. Manavgatlı hanımlar, saat 13.30’dan itibaren her saat başı Atatürk Kültür Merkezi önünden kaldırılacak otobüslerle ücretsiz olarak Boğaz Mevki’ne ulaştırılacak.

Kadın Şiddete Fırça atılacak

Organizasyonu kapsamında etkinliğe katılacak olan kadınlar için bir boyama standı kurularak “Kadına Şiddete Fırça At” etkinliği düzenlenecek. Kadınlar hazırlanan tuvalde diledikleri resimleri yaparak kadına yönelik şiddete karşı toplumsal duyarlılık oluşturacak. Boğaz Otel’deki etkinlikte sahne alacak olan yerel sanatçı ise kadınların hoşça vakit geçirmesini sağlayacak. 8 Mart kutlamalarına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de katılarak kadınlarımızın günlerini çiçek dağıtarak kutlayacak. Başkan Şükrü Sözen, tüm Manavgatlı hanımları etkinliklere katılmaya davet etti.

DEN_2095

Başkan Sözen’den kutlama

Başkan Sözen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, “Ailenin huzuru, gelecek nesillerin emniyet içinde yaşaması, toplumun refah ve mutluluğu, kadınların üstlendiği yükün hafiflemesine, paylaşılmasına ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın kadın haklarına saygı duyulmasına bağlıdır. Kadınların, toplum yaşamında daha aktif yer alması, o ülkenin gelişmişliğinin göstergesidir. Ulu Önder Atatürk, kadının siyasi yaşama dahil olmasına büyük önem vererek bu hakları, Avrupa’nın bazı ülkelerinden daha önce Türk Kadını’na vermiştir. Bu yüksek düşünce, Türk kadınının gurur kaynağı olmuştur. Millet olarak annelerimizden başlayarak hayatımızdaki bütün kadınlara verdiğimiz değerin asla azalmaması ve yükseltilmesi gerekir. Bunu başaramamış ve kadınlarına gerçek değeri verememiş toplumlarda hem sosyal, hem ahlaki açıdan çöküşler başlar. Bu düşünceden yola çıkarak biz de göreve gelirken, kadınlarımızın daha fazla kent yönetiminde ve toplum hayatında söz sahibi olması gerektiğinin bilinciyle hareket ettik. Manavgat’ın geleceğine yön verecek projelerimizin oluşturulmasında her zaman kadınlarımızdan destek aldık ve almaya da devam edeceğiz. Kadınların elinin değdiği her yerin, yapılan her işin daha güzel olacağı inancımızla çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bu ülkenin Mehmetçiklerini dünyaya getiren binlerce onurlu şehit anası başta olmak üzere tüm kadınlarımızın bu anlamlı günlerini kutluyor, toplumun dinamizmi olan kadınlara sağlık, huzur ve mutluluk diliyorumdedi.

DEN_2125