BAŞKAN SÖZEN’DEN ANLAMLI YOLCULUĞA MANEVİ DESTEK

DNZ_5178

BAŞKAN SÖZEN’DEN ANLAMLI YOLCULUĞA MANEVİ DESTEK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Manavgat’tan hareket ederek 18 Mart’ta bin 150 km pedal çevirerek Çanakkale'ye varacak olan 4 bisikletçiyi kendisi de bisiklete binerek uğurladı

BAŞKAN SÖZEN DE BİSİKLETE BİNDİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günleri için anlamlı bir etkinlik düzenleyen Manavgatlı 4 bisikletçiyi yalnız bırakmadı. Başkan Sözen, Çanakkale Zaferi’nin 101. yılı nedeniyle Manavgat’tan bin 150 km pedal çevirerek Çanakkale’ye varmak isteyen Yusuf Temuralay, Ufuk Ahmet Anatca, Mehmet Başkır ve Murat Güvenç’i Side Ek Hizmet Binası önünden kendi bisikletiyle uğurladı.

ŞEHİT ANALARINA İTHAFEN

Duyarlı 4 Bisikletçi, 57. Piyade Alay Şehitliği’nde ebedi istirahatgahlarında yatmakta olan Manavgatlı şehide, Manavgat’ın değişik mahalle mezarlıklarından aldıkları toprakları, götürerek şehitliklerine bırakmak istedi. Bisikletle yola çıkışlarını 8 Mart Dünya Kadınlar günü gibi anlamlı bir günde yapmayı planlayan bisikletçiler, bu planlarını Başkan Sözen’e açtı. Genç bisikletçileri dinleyen Başkan Sözen, gereken desteğin Manavgat Belediyesi’nce verileceğine söz verdi.

DNZ_5219

TOPRAKLAR GÖTÜRÜLECEK

Genç bisikletçiler, “75 şehidimizin olduğu Çanakkale Zaferi'nin 101. yılı anma törenine şehitlerimizin mahalle mezarlıklarından toprak alınarak, 57. Piyade Alay şehitliğinde bulunan Manavgatlı Mehmet oğlu Mehmet Ali askerin mezarına götüreceğiz. Manavgat Belediye Başkanımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Cephede hayatını kaybeden ninelerimiz ve kocasını, çocuklarını vatanı uğruna cepheye yollayan tüm annelerimizi anmak amacı ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde yola çıkıyoruz” dedi.

BAŞKAN SÖZEN’DEN TAM DESTEK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, '' Böylesine anlamlı bir etkinliği düzenleyen bisikletçi kardeşlerimi can-ı gönülden kutlarım. Kardeşlerimiz 10 gün boyunca bin 150 km pedal çevirecekler. Allah yardımcıları olsun. 18 Mart Çanakkale Zaferi anma etkinliklerinde de bizi temsilen Çanakkale'de olacaklar. Mahallelerden alınan toprakları ise dualarımızla şehitlerimizin mezarlarına yolluyoruz. Tüm şehitlerimizi, şehit analarımızı bu anlamlı etkinlik vesilesiyle bir kez daha anıyoruz. Bisikletçi kardeşlerime kazasız belasız yolculuklar dilerim. Manavgat Belediyesi olarak kendilerini her zaman destekleyeceğiz” dedi.

DNZ_5133