MANAVGATLI KADINLAR BELEDİYENİN ETKİNLİĞİNDE COŞTU

DNZ_5398

MANAVGATLI KADINLAR BELEDİYENİN ETKİNLİĞİNDE COŞTU

Manavgatlı kadınlar, Manavgat Belediyesi'nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Boğaz Otel düzenlediği etkinlikte doyasıya eğlendi. Etkinliğe kadınlar, gün boyunca eğlenirken aynı zamanda “Kadına Karşı şiddeti Fırça atarak protesto etti

KADINLAR AKIN ETTİ

Manavgatlı kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde belediyenin Boğaz Otel’de düzenlediği etkinlikte gönüllerince eğlendi. Kadınların gün boyunca keyifli zaman geçirmeleri için düzenlenen müzikli, sazlı sözlü katılanlar, unutamayacakları bir gün yaşadı. Manavgat Belediyesi kadınların Boğaz Otel’e kolay ulaşımı için gün boyunca Atatürk Kültür Merkezi ve İbrahim Sözen Gençlik Merkezi önünden servis kaldırdı. Manavgatlı kadınlar, servislerle adeta etkinliğin düzenleneceği alana akın etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in yurt dışında olması nedeniyle katılamadığı 8 Mart etkinliğine eşi Hatice Sözen, Belediye Başkan Vekili Erşan Özden, Belediye Başkan ardımcıları Hasan Şimşek, Semra Öztürk katıldı.

DNZ_5535

DNZ_5652

KADINA KARŞI ŞİDDETE FIRÇA ATTILAR

Belediye Başkan Vekili Erşan Özden, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladığı anlamlı konuşmasından sonra Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek ve Hatice Sözen ile birlikte tüm kadınlara karanfil dağıttı. Belediye personeli Yılmaz Öztopalan’ın seslendirdiği canlı müzik eşliğinde gönüllerince dans edip eğlenirken, bir yandan da yere serilen “Kadına Karşı Şiddete Fırça At” etkinliğine katıldı. Kadınlar ve çocuklar yere serilen tuval üzerine resimler çizip, yazılar yazarak duygularını yansıttı. Yere serilen boyama kağıdına gönüllerince çizim yapan miniklerin eğlenceli halleri ise dikkat çekti. Günün sürprizi ise, Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in Atatürk ve silah arkadaşlarının birlikte yürüdüğü anlamlı 3 boyutlu takvimi tüm kadınlara hediye etmesi oldu. Kadınlar, Başkan Şükrü Sözen ve organizasyonu düzenleyen tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti.

DNZ_5446