MANAVGAT ŞELALESİ ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIY

DNZ_1272

MANAVGAT ŞELALESİ ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Manavgat Belediyesi, Şelalesi Çevre Düzenleme Projesi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 14 Mart-30 Nisan 2016 tarihleri arasında ziyaretçilere kapanan bölgedeki çalışmaları, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen sık sık yerinde denetliyor.

14 MART-30 NİSAN ARASINDA

Manavgat Belediyesi, her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği kentin gözbebeği turizm noktası Manavgat Şelalesi’ndeki çevre düzenleme projesi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, projenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla 30 Nisan’a kadar ziyaretçilere kapatılan bölgedeki çalışmaları sık sık yerinde denetliyor. Başkan Sözen, Belediye tarafından projelendirilen, Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından da onaylanan Manavgat Şelalesi Çevre Düzenleme Projesi çalışmalarının zamanında bitirilmesi amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Başkan Sözen, Manavgat Şelalesi’ne 30 Nisan 2016 tarihinden 1 Temmuz 2016 tarihine kadar ise kontrollü olarak ziyaretçi girişi sağlanacağını söyledi.

DNZ_1223

BAŞKAN SÖZEN SIK SIKYERİNDE DENETLİYOR

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Şelalesi çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi. “Manavgat Şelalesi hem ilçenin turizm gelişimi ve markalaşma sürecinde hem de ülke tanıtımında önemli yer almaktadır. Manavgat Şelalesi’nin olağanüstü doğal değerlerinden yansıyan görsel şölenine sadık kalarak çevresini bu değere yakışır hale getireceğiz. Çevre odaklı projeler üretme hedefinde, doğal güzelliklerin korunması, çevrenin doğal estetik yapısına uygun ve salt ihtiyacı karşılamaya yönelik projelerle sürdürülebilir kullanımı ile Manavgat Şelalesi Çevre Düzenlenmesi tasarımımızı hayata geçirmekten son derece mutluyuz. Projemizde prestijli giriş karşılama alanı, kentsel modern tasarımı ile şekillenen meydan düzenlemesi, restoran, satış üniteleri, tuvaletler, çocuk oyun alanı yer almaktadır. Çalışmalarımızın daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla bölgeyi bir süreliğine ziyaretçilerimize kapatmak zorunluluğu doğmuştur. Projemiz tamamlandığında Manavgat’ımız artık Şelalesiyle yeniden buluşacak, adeta bütünleşecektir. Muhteşem güzellikteki Şelalemiz, bu çalışmamızla daha çekici hale gelecektir. Bu proje ile Antalya’nın en önemli doğal varlıklarından biri olan ve en çok turist ağırlayan merkezi Manavgat, görsel güzelliğine yakışır bir çevre kalitesi ile yerli-yabancı ziyaretçilerine hizmet verecektir. Görev sürecimizde çalışmalarımızda her zaman bizlere destek vererek yanımızda olan Manavgat halkımıza teşekkür ederiz”

DNZ_1222

DNZ_1453