MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN SARILAR MAHALLESİ’NE PARK

DSC_3652

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN SARILAR MAHALLESİ’NE PARK

Gündoğdu Mahallesi’ndeki çocukları kırmayarak park isteklerini jet hızıyla yerine getiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, şimdi de Sarılar Mahallesi’ndeki çocukları sevindirmek için park yaptırıyor.

DSC_3650

Ramazan ayı içerisinde Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalle statüsüne dönüşen beldelerde iftar yemekleri veren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, aynı zamanda da vatandaşlardan gelen istek ve şikayetleri dinlemişti. Gittiği her mahallede özellikle çocuk ve gençlerden yoğun ilgi gören Başkan Sözen, onların isteklerini jet hızıyla yerine getirmeye özen gösterdi. Gündoğdu Mahallesi’ndeki çocukları kırmayarak park isteklerini yine Ramazan ayı içinde jet hızıyla yerine getiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, şimdi de Sarılar Mahallesi’ndeki çocukları sevindirmek için park yaptırıyor. Başkan Şükrü Sözen’in talimatı üzerine harekete geçen Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Sarılar’daki bin 200 metrekarelik alanda park yapım çalışmalarını başlattı. Zemin çalışması tamamlanan park alanında hazırlanan projeye göre çocuk oyun alanları, spor alanları, yürüyüş yolları, oturma grupları yer alacak. Mahalledeki hanımları da düşünen Başkan Sözen, yapılacak olan park içinde fitness alanının da oluşturulması için ekiplere talimat verdi.

DSC_3650

Başkan Şükrü Sözen, “Her Mahalleye Park” çalışmaları kapsamında park yapım çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini, öncelikli olarak çocuklar ve hanımlardan gelen talepleri değerlendirdiklerini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “Sarılar Mahallesi’nde park ihtiyacımız vardı. Çocuklar ve hanımlarımızdan bu konuda talep gelmişti. Biz de hemen onların isteğini yerine getirmek istedik. Mahallemizde planladığımız 3 adet park yerimizden ilkini hayata geçiriyoruz. İlerleyen zamanlarda diğerlerini de yaparak çocuklarımızı sevindireceğiz. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlamayı ve kullanılır hale getirmeyi planlıyoruz” dedi.

DSC_9552