MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KÜLTÜR VE SANAT ATAĞI

A+şk Terapisi

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KÜLTÜR VE SANAT ATAĞI

Dünyanın gözde turizm kenti Manavgat, Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in büyük yatırımlarıyla kültür ve sanatın da başkenti olma yolunda ilerliyor. Manavgat Belediyesi Kültür Müdürlüğü, kültür ve sanat faaliyetlerini artırırken, etkinlikler ise bülten aracılığı ile halka duyurulacak

BAŞKAN SÖZEN ÖNEM VERİYOR

Tarih, turizm ve doğa cenneti olma vasıflarıyla ön plana çıkan Manavgat, Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in son 7 yılda yaptığı büyük yatırımlarla bölgede kültür ve sanatın da başkenti oldu. Manavgat’ta kente kazandırılan Atatürk Kültür Merkezi ve İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nin tiyatro ve konferans salonları, her gün başka bir sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Kültür ve sanata büyük önem veren Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in talimatı ve Manavgat Belediyesi Kültür Müdürlüğü öncülüğünde, kentte tiyatrolar, konserler, seminerler, sergiler organize edilerek, halkın kültür ve sanat anlamında gelişimine katkıda bulunuluyor.

AYLIK KÜLTÜR SANAT BÜLTENİ HAZIRLANDI

Manavgat Belediyesi Kültür Müdürlüğü, bu etkinlikleri halka daha iyi duyurabilmek amacıyla bir etkinlik takvimi bültenini de hazırladı. Bültende, hangi tarihte, nerede, ne zaman kültür ve sanat etkinliğinin yapılacağı duyuruluyor. Kültür Müdürlüğü yetkilileri, bundan sonra her ay yayınlanacak olan etkinlik takvimi bülteninin, Atatürk Kültür Merkezi, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi, Manavgat Belediyesi Hizmet Binası, Side Ek Hizmet Binası gibi odak merkezlerden alınabileceğini söyledi. Manavgat Belediyesi’nin Şubat Ayı için sergileyeceği etkinlikler ise Kültür Müdürlüğü’nce belirlenerek ilk bültene yerleştirildi.

bar¦-s¦ğ s¦ğark¦-lar¦-

TİYATRO, SERGİ, KONSER, TEMEL ATMA TÖRENİ

Manavgat halkının kültür ve sanat bülten broşürünü takip etmesiyle tiyatro ve konserleri daha ilgiyle ve programlı olarak takip etmesi bekleniyor., Etkinlik takvimine göre 1 Şubat’ta Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu, ünlü sanatçı Barış Manço’nun anısına Saat 20.00’de AKM’de konser verecek. 4 Şubat’ta ise Manavgat Belediyesi katkısıyla Saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Manavgat halkının katılımıyla Irmak Kıyısı Yürüyüşü yapılacak. 7 Şubat’ta sanatçı Nilay Salman’ın resim sergisi Saat 14.00’de AKM’de açılacak. 10 Şubat tarihinde Komik-İ Meşhur adlı tiyatro gösterisi Saat 20.00’de AKM’de sahnelenecek. 14 Şubat Sevgililer Günü kutlaması ise Saat 14.00’de Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. 17 Şubat’ta Harem Sultan Taht Kösem isimli tiyatro AKM’de Saat 20.00’de sahnelenecek. 21 Şubat tarihinde ise Pazartesi Meydan Pazarı’nın temeli Saat 16.00’da Manavgat halkının katılımıyla atılacak. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediyenin etkinlik, eğlence, konser gibi etkinliklerini izlemeye tüm Manavgat halkını davet etti.

etkinlik programlar¦-

HER ETKİNLİK BAŞKA GÜZEL

Atatürk Kültür Merkezi’ndeki her etkinlik Manavgat halkının yoğun katılımı ile gerçekleşiyor. Manavgatlı sanatseverler ile yerli ve yabancı konuklar, belediyenin organize ettiği kültür ve sanat etkinliklerini izlemek için adeta AKM’ye ve İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’ne akın ediyor. Manavgat’a gelen sanatçılar ise, böylesine güzel ve son teknoloji ile donatılmış sahnelerde gösteriler ve sunumlar yapmanın hazzını yaşarken, kendilerini Manavgat halkı ile buluşturan Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür ediyor.