MANAVGAT BELEDİYESİ KREŞİNDE MİNİKLERE HOŞGELDİNİZ PART

IMG_6486

MANAVGAT BELEDİYESİ KREŞİNDE MİNİKLERE HOŞGELDİNİZ PARTİSİ

Manavgat Belediyesi bünyesinde Kasım ayında hizmete açılan Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi’nde eğitime başlayan minikler için oldukça eğlenceli bir “Hoşgeldiniz Partisi” düzenlendi.

Hoş geldiniz partisine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Birim yöneticileri, Manavgat Belediyesi Kreş Yöneticisi Emine Çataltaş, öğretmenler, idari personel ve kreşe kayıt yaptıran 3-6 yaş grubundaki 28 öğrenci katıldı. Parti öncesinde Belediye Başkanı Şükrü Sözen, tüm çocuklara karanfil dağıtarak sohbet etti.

IMG_6457

Başkan Sözen’in bütün çocuklarla sohbetinden sonra hoş geldiniz partisine katılan çocuklar, rengarenk balonlarla müzik eşliğinde dans etti. Öğretmenleri ve palyaço eşliğinde gönüllerince eğlenen miniklerin sürprizi ise Başkan Şükrü Sözen’in hediye olarak getirdiği yaş pasta oldu. Başkan Sözen, üzerinde “Okulumuza Hoş geldiniz” yazılı pastayı, minikler ve öğretmenler ile birlikte keserek, kreşin açılışını yapmış oldu. Alkışlar eşliğinde hep birlikte eğlenceli bir şekilde pastalarını yiyen minikler, daha sonra Başkan Sözen ile birlikte çeşitli oyunlar oynadı. Ardından Kreş Yöneticisi Emine Çataltaş, okulda hayata geçirilecek eğitim uygulamalarıyla ilgili olarak Başkan Sözen’e bilgiler verdi. Başkan Sözen, “Çocuklar bizim geleceğimiz. Bu düşünceyle açtığımız kreşimizde eğitimlere başladık. Bugün burada hoşgeldiniz buluşmasında çocuklarımızın pırıl pırıl gülen yüzlerine şahit olduk. Onların yüzündeki yaşam heyecanı bizlere de hayat veriyor. Amacımız kreşimizde en modern şekilde eğitim vererek çocuklarımızı geleceğe hazırlamak.

IMG_6495

İsteğimiz çocuklarımızın her birinin çağdaş, Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan, ülkesini ve vatanını seven, sahip çıkan bireyler olarak yetişmelerini sağlayabilmek. Kreşimizin eğitim hayatına başlaması kentimiz için olumlu bir gelişmedir. Bu olumlu adımda katkımız olduysa ne mutlu. Hedefimiz kreşlerimizin sayısını artırarak ailelere karınca kararınca katkıda bulunmak” dedi.

DNZ_6401