MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN YENİ YIL

(1)

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN YENİ YIL MESAJI

Milletimiz ve Manavgat’ımız için güzel gelişmelerin yaşanacağına inandığım 2016 yılını siz değerli hemşerilerimle birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyorum.

Manavgatlı hemşerilerimizin de katkılarıyla ekonomik, sosyal ve kültürel alanda önemli gelişmeler sağladığımız bir yılı daha geride bırakıyoruz. Manavgat Belediyesi olarak yaptığımız tüm hizmetlerde vatandaşlarımızı her geçen gün daha iyiye, daha güzele, daha doğruya götürmek, onların geleceğe ümit ve güvenle bakmalarını sağlamak temel hedefimiz olmuştur.

Tüm insanların ve Manavgat halkımızın büyük umutlar beslediği bir dönemin başlangıcı olan yeni yıla gireceğimiz bu günler, geride bırakacağımız 2015 yılı içerisinde yaptıklarımızın ve yapamadıklarımızın değerlendirilmesi ve ihtiyaçlara göre yeni hedeflerin belirlenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Yeni bir yıl başlarken neler yaptığımızı, neler yapacağımıza gözden geçiririz Çevremize yararlı olup olmadığımızı, zamanımızı iyi kullanıp kullanmadığımızı düşünürüz. Biz de sürekli kendi kendimizi denetliyor ve değerlendirmeler yapıyoruz.

Sizlerin, şahsıma bu onurlu görevi layık görerek tevdi edişinizin 7. yılını doldurmak üzereyiz. Bu süre uzun gibi görünse de, Manavgat’ımızın eksikleri göz önüne alındığında çok kısa bir zaman dilimiydi ve göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Bizler görevimizi yaparken hep sizlere layık olmaya çalıştık ve önceliklerimizden hiçbir zaman taviz vermeden hizmet etmeye özen gösterdik.

Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak dürüst, şeffaf, katılımcı, demokratik, kaynaklara sahip çıkan ve tasarrufu benimsemiş, insana ve çevreye değer veren, ayrımsız ve ayrıcalıksız hizmet eden bir belediyecilik anlayışı her zaman önceliklerimiz oldu.

Türkiye’de ve dünyada değişen değerleri takip ederek kentimizi çağdaş şehircilik standartlarına taşımak için çabaladığımız hizmet yıllarımızda, dürüst, halkına hesap verebilen bir belediyeciliğin oluşması için olağanüstü çaba sergiledik. Belediyecilik hizmetlerimizde mutlu, özgürce yaşanan bir Manavgat’ı daim kılmak için çalıştık. Hizmetlerimizle bugün geldiğimiz noktada; “Geçmiş 5 yılda yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedik ve sizlerden aldığımız güven ve destek ile çalışmalarımızı aralıksız, hız kesmeden sürdürmekteyiz.

Görevimizin ilk döneminde kentimize hep ilkleri kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz. Atatürk Kültür Merkezi, Atatürk Stadyumu, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi, Manavgat Huzurevi, Hayvan Barınağı, ırmak kıyıları düzenlemeleri, Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi ve 40’ın üzerinde park hayata geçirdik. İçme suyu sıkıntılarını da kapsayan alt ve üst yapı sorunlarına neşter vurduk. Büyükşehir Yasası henüz devreye girmemişken, köylerimizi hizmetle buluşturduk. İkinci hizmet dönemimizde de yine aynı hızla yatırımlarımızı sürdürmekteyiz.

2015 yılında da ilkleri yapmaya devam ettik. Manavgat’ta çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak amacıyla ilk kez belediyemiz bünyesindeki “Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi’nin” açılışını hep birlikte yaptık. Yine dünya standartlarında bir Pazar yerinin temelini sizlerle birlikte önümüzdeki günlerde atacağız. Pazar yeri için tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Irmak kıyılarında düzenleme çalışmalarımız Örnek Mahallesi ile devam etmekte. Kentimizin gurur kaynağı olan doğal ve tarihi mekanları da unutmuyoruz. Şelale için hazırladığımız muhteşem projeyi uygulamaya başladık. 2016 yılında hizmete açacağız. Antik Side için hazırladığımız düzenleme çalışmasını ise yine önümüzdeki günlerde kamuoyuna büyük bir toplantı ile açıklayacağız. Kentimizin en eski ve ticari anlamda önem kazanan caddelerinde esnafımıza bir nebze can suyu verebilmek adına düzenleme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 106 mahallemize ayrımsız ve ayrıcalıksız hizmet götürmeye özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın öncelikli olan park, yol, kaldırım gibi isteklerini imkanlar ve çalışma planı çerçevesinde geri çevirmiyoruz.

img (38)

Değerli hemşerilerim

Ön çalışması yapılmadan hayata geçirilmiş ve uygulanabilirliği hala tartışılan bir Büyükşehir Yasası’na rağmen, sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Yasayla birlikte gelir ve kaynaklarımızın azalması bizi hiçbir zaman yıldırmadı. Kısıtlı kaynaklarla hizmet etmek çok zor, sevgili dostlarım. Buna rağmen, “Tek bir Delik kuruşun” hesabını yaparak, Manavgat’ımızın kaybedecek zamanı olmadığı bilinciyle çalışıyoruz. Bu süreçte pek çok il ve ilçeyi kıskandıracak büyüklük ve değerde olan yatırımlarımız sürüyor.

TÜM BU İŞLERİ YAPARKEN

Emanete ihanet etmedik

Halimizden şikayet etmedik

Büyüğümüze saygı duyduk.

Kimseye emretmedik,

Boş ve yararsız işlerle uğraşmadık

İnsanları bekletmedik,

Çevremizi, değerlerimizi koruduk, kirletmedik

Kişilere değil, halka rant kazandırdık,

Kötülüğe meyletmedik,

Kaynaklarımızı boşa sarf etmedik,

Tüyü bitmedik yetimin ve kamunun hakkına sahip çıktık,

Küçük küçük işlere büyük büyük reklam paraları harcamadık

“Hatayı kabullenmek erdemdir” dedik.

Hatamız varsa kabullendik.

Bazılarının yaptığı gibi hatamızı, başkasına yüklemedik

Haklı olduğumuz yerde de sesimizi yükselttik.

Her şeyden önce kimseye minnet etmedik.

Sabır ettik, dik durduk.

Toplumsal barış adına bir ve beraber olmaya önem verdik.

Çalıştık, çalıştık ve çalıştık değerli dostlarım ve çalışmaya da devam ediyoruz.

Gelin, Manavgat Belediyesi olarak sizler adına koyduğumuz hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için hep birlikte büyük gayret vermeye devam edelim.

Hizmetlerimizi hayata geçirirken bizlere destek olan çalışma arkadaşlarıma ve siz değerli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum.

Her yeni yıl, yeni atılımlar, yeni umutlar, kısaca yenilikler yılıdır. İnsanlık her yeni yılda tarihini yeni başarılar, yeni buluşlar, her alanda ilerlemelerle zenginleştirir. Biz de Manavgat Belediyesi olarak bu hızlı gidişe ayak uydurmamız ve yeni yılda daha çok çalışarak daha başarılı olmamız gerektiği bilincini taşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Manavgat halkının, mülki, askeri ve adli erkan ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm personelin, belediye meclis üyelerimizin, Manavgat Belediyesi’ne emek veren mesai arkadaşlarımızın, basın mensuplarının, sivil toplum örgütü kuruluşlarının, siyasi partilerimizin yeni yılını en içten dileklerimle kutlar, hizmet etmekten kıvanç ve derin bir haz duyduğumuz Manavgat’ın tüm güzide insanlarına, mutluluk, sağlık ve başarılar dilerim. Saygılarımla

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı