Manavgat Belediyesi THM Topluluğu’ndan Türkü ziyafeti

IMG Manavgat Belediyesi THM Topluluğu’ndan Türkü ziyafeti

Manavgat Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu, Atatürk Kültür Merkezi’nde Manavgat halkına muhteşem bir konser verdi. Şef Onur Gök yönetiminde çalışan 58 kişilik koronun “Türküler Sevdamız” adlı konserini izlemeye Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, oda başkanları, muhtarlar ve Manavgat halkı geldi.

Konseri izlemek için gelenler, salonu tıklım tıklım doldurdu. 2 saat süren konserde Türkiye’nin 7 bölgesi ile Rumeli ve Azerbeycan türküleri seslendirildi. Koristlerin büyük heyecanla söylediği türkülere kimi zaman konseri izlemeye gelen vatandaşlar da eşlik etti. Konserde 5 sanatçı ise güzel sesleri ile solo türküler seslendirirken, Ege yöresi türkülerinde ise halk oyunları ekibi de sahne aldı. Konseri büyük bir keyifle izleyen Manavgatlılar, konserlerin artırılmasını istedi. Gecede konuşan Şef Onur Gök, Manavgat Belediyesi bünyesinde bir THM korosunun kurulmasına öncülük eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti.

IMG_0037

Koronun konserini sonuna kadar izleyen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise koro adına şef Onur Gök’e teşekkür buketini takdim ederken bir de konuşma yaptı. Başkan Sözen, “Bu gece bütün programlarımı iptal ederek bu muhteşem koronun konserini izlemeye geldim ve bütün koro elemanları ile teker teker gurur duydum. Kültür ve sanat bizim her zaman olmazsa olmazımız olmuştur. Bu böyle de devam edecek. Belediyemizin bünyesinde kurulan korolarımıza her zaman destek vermeye devam edeceğiz. 1 yılı aşkın zamandır faaliyet gösteren THM Topluluğu’nun başarılı çalışmalara imza attığını görmek bizleri gururlandırıyor. Kendilerine teşekkür ederim” dedi. Şef Onur Gök ise, yıl içinde konserlerin devam edeceğini belirterek 18 Mart’ta ise Çanakkale Şehitlerini Anma Gecesi’nde bir konser verileceğini duyurdu.

IMG_0258