MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN ''BANA ENGELİ ANLAT'' SÖYLEŞİSİ

Un copy

MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN ''BANA ENGELİ ANLAT'' SÖYLEŞİSİ

Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün organize ettiği ''Bana Engeli Anlat'' isimli söyleşi engelli vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Manavgat'ta yaşayan engelli vatandaşlara ve yakınlarına ''Bana Engeli Anlat'' söyleşisi engelli vatandaşlar tarafın büyük ilgi gördü. Yoğun ilginin olduğu toplantı Engelsiz Kafe'de gerçekleşti. Manavgat Belediyesi Huzurevinde görev yapan sosyolog Yeliz Kurt ve Sosyal Çalışmacı Mustafa Bozkurt'tun da katıldığı söyleşi de, engelli vatandaşların topluma nasıl uyum sağlaması gerektiği ve engelli yakınlarının da engellileri anlayabilmelerinin yollarını anlatıldı.

DSC_6472

İlk defa düzenlenen söyleşiye Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz, Manavgat Ortopedik Yürüme Engelliler Derneği Başkanı Selkan Ereoğlu, Manavgat Belediyesi Huzurevi Sorumlusu Rahmiye Şahin Demirtaş çok sayıda engelli vatandaş ve yakınları katıldı. Sohbet ortamında geçen toplantıda engelli vatandaşlar ve yakınları sorunlarını dile getirirdi. Etkinliğinin sonunda Manavgat Belediyesi yetkilileri, Huzurevinin tertip ettiği 25 Ağustos Perşembe günü Boğaz otelde yapılacak pikniğe tüm yürüme ve işitme engelli vatandaşları davet etti. Engelsiz Kafe'den ayrılan Belediye ekipleri engelli iki çocuğu evlerinde ziyaret ederek hediyeler verdi.

DSC_6491

DSC_6499