SOSYAL MARKET'TE BÜYÜME HEYECANI

DSC_6432 SOSYAL MARKET'TE BÜYÜME HEYECANI

Manavgat Belediyesi, katılımcı ve paylaşımcı sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden olan Sosyal Marketi büyütüp genişletme çalışmalarını başlattı

Gelişen ve büyüyen Manavgat'ın ihtiyaçlarına daha iyi cevap vermek adına her gün yeni bir hizmete imza atan Manavgat Belediyesi şimdi de Sosyal Market'i büyütüyor. Vatandaşlardan gelen hiç kullanılmamış, az kullanılmış, kullanılabilir nitelikteki giysi ve ev eşyalarının belediye aracı kanalıyla alınarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında aracılık hizmeti yapan Sosyal Market, 4.5 yıldır Manavgat halkına hizmet ediyordu.

DSC_6427

2016 yılı içerisinde yaklaşık 3 bin kişiye kıyafet, 100 aileye de ev eşyası yardımı yapan Sosyal Market, ihtiyaç sahipleri ve yardımseverler tarafından yoğun ilgi görüyordu. Gelen taleplerin artması üzerine market yanında bulunan iki katlı dükkan da Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından kiralanarak Sosyal Market’e ilave edilecek. Sosyal Market’te tadilat işleri ise tüm hızıyla devam etmekte. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yetkilileri, tadilat işlemleri tamamlandığında kentteki en önemli sosyal yardımlaşma merkezinin daha geniş kapasite ve kurumsal çalışma anlayışı ile ihtiyaç sahiplerine hizmet edileceğini söyledi.

DSC_6433

DSC_6437