ENGELLİ VATANDAŞLARA “HAYDİ DIŞARI ÇIK” ETKİNLİĞİ

ENGELL¦- VATANDA+ŞLARA P¦-KN¦-K (7)

ENGELLİ VATANDAŞLARA “HAYDİ DIŞARI ÇIK” ETKİNLİĞİ

Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “Haydi Dışarı Çık” etkinliği kapsamında engelli vatandaşlara yönelik kültür gezisi düzenledi. Sıcak havalardan bunalan engelli vatandaşlar, yaylalara yapılan gezide hem serinledi, hem gönüllerince eğlendi.

ENGELL¦- VATANDA+ŞLARA P¦-KN¦-K (1)

Manavgat’ta yaşayan engelli vatandaşların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli organizasyonlar yapan Manavgat Belediyesi, ''Haydi Dışarı Çık'' sloganıyla yola çıktı. Proje kapsamında engelli vatandaşların toplumsal yaşama entegrasyonları ve bağımsız yaşama etkin katılımları için Konya'nın ilçesi olan Seydişehir'e gezi düzenledi. Engelli vatandaşların Manavgat Belediyesi'ne ait özel ulaşım aracı ile taşındığı etkinliğe 7'si yürüme engelli vatandaş olmak üzeri 10 kişi katıldı. Gezi kapsamında yaylada piknik yapıldı. Neşeli dakikalar geçiren engelli vatandaşlar daha sonra Kuğulu Park gezintisi yaptı.

ENGELL¦- VATANDA+ŞLARA P¦-KN¦-K (4)

Bazı engelli vatandaşlar, engellerinden dolayı uzun zamandır il dışına çıkamadığı veya bu tarz etkinliklere katılamadığını dile getirerek kendilerine her zaman destek veren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e teşekkür etti. Başkan Sözen, '' Belediye olarak engelli vatandaşlarımıza her zaman önem verdik ve vermeye devam edeceğiz. Amacımız onların yaşamlarını daha kolaylaştırmak ve toplum içinde daha aktif hale getirebilmek. Etkinliklerimize gelmek isteyen engelli vatandaşlarımızı özel olarak evlerinden alıyor evlerine bırakıyoruz. Bu tarz organizasyonlarla sosyal ve kültürel anlamda destek olmaya çalıştığımız engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. 17 Ağustos Çarşamba günü ise Engelsiz Kafe'de yapılacak olan ''Bana Engeli Anlat'' isimli söyleşi için saat 14.00'de tüm engelli vatandaşlarımızı ve ailelerine bekliyorum'' dedi.

ENGELL¦- VATANDA+ŞLARA P¦-KN¦-K (11)