MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN 29 EKİM SATRANÇ TURNUVASI

Untitled-0

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN 29 EKİM SATRANÇ TURNUVASI

Manavgat Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı’nda satranç turnuvası düzenleyecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası, 21-22 Ekim 2017 tarihlerinde Manavgat Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Antalya İl Temsilciliği işbirliği ile Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak.

14 farklı kategoriden 350 kişinin katılacağı satranç turnuvasında ilk 5’e girenlere madalya ve ödülleri Pazar günü takdim edilecek. Manavgat’ta satranç turnuvasının yapılacak olması şimdiden ilçedeki her yaştan gençler ve çocuklar arasında büyük heyecan yarattı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentte satrancı yaygınlaştırmaya çalıştıklarını söyledi.

_DSC0102

Başkan Sözen, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız ve gençlerimizin sağlıklı beyin gelişimi için satranca her zaman büyük önem verdik. Bir strateji oyunu olan satrançın kentteki gelişimi için geleneksel hale gelen turnuvalar düzenliyoruz. Turnuvalarımıza ilginin büyük olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda düzenleyeceğimiz Satranç Turnuvamıza da gençler ve çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

DSC_0061

DSC_0062

DSC_0108