MANAVGAT BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR

1 (1) MANAVGAT BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR

Manavgat Belediyesi, yaklaşan kurban bayramı öncesinde ilçede belirlenen 2 yere kurban satış pazarı kurarak bayram öncesinde hazırlığını tamamladı

2 NOKTADA SATIŞ

Manavgat Belediyesi, yaklaşan kurban bayramı öncesinde ilçede belirlenen 2 yere kurban satış pazarı kurarak, bayram öncesinde hazırlıklarını tamamladı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kurban satıcılarının katılımıyla yaptığı kura çekimi sonucunda satış noktalarını tahsis etti. Kaymakamlık nezdinde toplanan“Kurban Hizmetleri Komisyonu Kararları” nın gereği olarak kurban satış yerlerinin etrafını çeviren ve hayvan giriş çıkışlarını kontrol altına alan belediye ekipleri, satıcı ve diğer vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde kurban satış ünitelerini kurallara uygun bir şekilde hazırladı. Manavgat Belediyesi Kavaklı Mahallesi Hal Karşısında 139, Çeltikçi- Ulukapı kavşağında ise 181 satıcıya çekilen kura sonucunda satış ünitelerini kurdu.

1 (6)

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Çevre sağlığını korumak amacıyla ilçe genelinde kurban kesim yeri olarak belirlenen Çarşamba Pazarı, Cumartesi Pazarı, Perşembe Pazarı, Örnek Mahallesi Ziraat Bankası arkasındaki Eski Pazartesi Pazarı, eski balık pazarının arkasında bulunan Uyar Oto Yıkama, Çıraklık Okulu karşısındaki Hayıt Oto Yıkama, Hacı Hamza Atalay Yatılı Kuran Kursu Bahçesi ve Side Kapalı Pazar yeri bayram süresi boyunca vatandaşların hizmetine sunularak kaçak kesimi engellemiş olacak.

1 (9)

KURBAN ATIKLARI İÇİN ÇÖP POŞETİ

Bu arada Manavgat Belediyesi kurban atıklarının çevre sağlığını tehdit etmemesi için vatandaşa ücretsiz çöp poşeti dağıtacak. Belediye ekipleri çevre sağlığına uygun, ağzı bağlı sızdırmaz çöp poşetlerini cami çıkışlarında ve kurban kesim alanlarında dağıtımını yapacak. Manavgat Belediyesi’nden yapılan açıklamada, vatandaşlardan kurban atıklarını çevre sağlığına zarar vermeyecek şekilde ağzı bağlı poşetlerde bırakmaları istendi. Alınan kararlar doğrultusunda vatandaşların dini kurallara uygun ve sağlıklı bir şekilde kurban kesimi yapabilmesi için yoğun mesai harcayacak olan belediye ekipleri, temizlik ve denetim işlemlerini bayram boyunca sürdürecek.

1 (13)

1 (17)

ZABITA DENETİMLERİ ARTTIRDI

Kurban bayramı öncesinde halkın sağlına önem veren Manavgat Belediyesi iş yeri denetimlerini arttırdı. Vatandaşların sağlıklı ve güvenli bir şekilde hizmet alması için çalışma yürüten zabıta ekipleri, 490 adet iş yerinin denetlenmesi sonucunda halk sağlığını tehdit eden 31 iş yerine ticaretten men cezası verirken 185 işletmeye uygundur tutanağı düzenledi.

1 (24)

1 (27)

BAŞKAN SÖZEN, “HERŞEY HALKIMIZ İÇİN”

Hijyenik ve sağlıklı bir ortamda vatandaşların kurbanlarını kesebilmeleri için çalışma yürüttüklerini söyleyen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye ekiplerinin bayram hazırlığını tamamladığını söyledi. Başkan Sözen, “Kurban Bayramı öncesinde hazırlıklarımızı eksiksiz bir şekilde tamamladık. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir ortamda kurban kesimi yapmalarını istiyoruz. Ekiplerimiz bayram süresince yoğun mesai harcayarak halkımızın ve çevremizin sağlığına uygun bir şekilde denetim yapacak. Şimdiden bütün halkımızın mübarek kurban bayramını kutluyorum” dedi.

1 (29)