MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 30 AĞUSTO

Untitled-2

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 Ağustos Zafer Bayramının 95’ncü yıldönümünü gurur, heyecan ve coşkuyla karşılıyoruz. 30 Ağustos Türk ulusunun en son ve en büyük zaferidir

Kanımızla, canımızla kazandığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı ve diğer milli bayramlar; bugünümüze damga vuran, geçmişimizle duyduğumuz gururdur, sevinçtir, renktir, cümbüştür, eğlencedir, mutluluktur.

Bu vatan uğrunda hayatını veren şehitlere duyulan minnettir. Bu yüzden gözyaşıdır bu bayram! Sokaklarda atılan zafer çığlığıdır, marştır haykıra haykıra söylenen! Geçmişe duyulan minnet, geleceğe duyulan güvendir.

Türkiye’mizin kurtuluş mücadelesi, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği bir meşale olmuş ve kutlu bir dönem olarak tarihteki şerefli yerini almıştır. Bu zaferle aziz milletimiz son sözünü söylemiştir. Öyle bir savaş yaşanmış, öyle bir zafer kazanılmıştır ki, Türk milleti tek yürek olarak yedi düvele karşı savaşmıştır. Namusundan, şerefinden, benliğinden, bağımsız ve hür yaşamaktan asla taviz vermemiştir.

DSC_7625

30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana bir kez daha göstermiştir. Şehitlerimiz ve gazilerimizin kanlarıyla sulanmış bu topraklarda bu gün rahatça ve özgürce yaşayabiliyorsak, bu zafer sayesindedir. Bu bilinçle büyüdüğümüz topraklarımızda bizim de bundan sonraki görevimiz aynı değerleri, aynı bilinci ve duyguları gelecek nesillere aktarmak olacaktır. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen güçler her zaman olacaktır. Bundan 95 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de birlik ve bütünlüğümüzü bozmak isteyenlere karşı mücadelemizi vereceğiz.

586A1589

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk ulusunun, Manavgat halkının, gözlerimizin yaşardığı, göğüslerimizin gururla kabardığı, yüreğimizin coşkuyla çarptığı 30 Ağustos Zafer Bayramını tüm içtenliğimle kutlarım. Bu günlere ulaşmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

DSC_7666

Biz Manavgat halkı olarak, bayramlarda, sevinçlerde, üzüntülerde hep birlikte tek yürek ve el ele olduk. Köklü geçmişimizde olduğu gibi tüm milli duygularımızla Manavgat halkını bu kutlu bayramımızda tek yürek olmak amacıyla Saat 20.00’da Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak olan bayraklı ve meşaleli yürüyüşümüze, ardından da Pazartesi Pazarı’nda düzenleyeceğimiz konserli açılış törenimize davet ediyorum.

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı