MANAVGAT BELEDİYESİ ÇOCUK KOROSU BARIŞ MANÇO’YU ANDI

IMG_8127

BARIŞ ÇOCUKLARI MANÇO’YU ANDI

Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu, Barış Manço’nun 17. ölüm yıldönümünde ünlü sanatçı için bir anma gecesi düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi’ndeki Barış Manço’yu anma gecesine korist çocukların aileleri ve Manavgat halkı büyük ilgi gösterdi.

Tayfun Yılmaz şefliğindeki 60 kişilik Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu, sahneye ünlü sanatçının resminin bulunduğu tişörtlerle çıktı.Geceye Manço’nun sevilen parçası “Gülpembe” şarkısıyla başlayan küçükler, “Anlıyorsun Değil mi”, “Arkadaşım Eşek”, “Hemşerim Memleket Nire” gibi akıllarda yer etmiş şarkıları da büyük bir profesyonellikle seslendirdi. 9 çocuğun solist olarak katıldığı gecede çocukların performansı büyük beğeni topladı. Gecede Barış Manço’nun eşi Lale Manço ve oğulları Doğukan ve Batıkan Manço da telefonla bağlanarak Manavgatlı çocuklara ve halka sevgi ve selamlarını iletti. Görüntülü olarak geceye katılan Manço ailesi, “Merhaba sevgili Manavgatlı Barış Çocukları.

IMG_7890

Hepinizi bir arada görmek ne güzel. Barış ağabeyiniz de sizleri görüyordur eminiz. Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Onu andığınız, onu hatırlattığınız için. Yanınızda olamasak da ailece sizleri çok seviyoruz ve sevgilerimizi gönderiyoruz” dedi. Şef Tayfun Yılmaz, 2015 yılı içinde kurulan Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu’nun her geçen gün daha da profesyonelleştiğini belirterek, çalışmalara destek veren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Yılmaz, koronun konserlerini sürdüreceğini söyledi. Gecede koro ve Tayfun Yılmaz’a teşekkür çiçeğini Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek sundu.

IMG_7925