MANAVGAT BELEDİYESİ ÇILGIN TÜRKLER’İ AĞIRLADI

DNZ_5757

MANAVGAT BELEDİYESİ ÇILGIN TÜRKLER’İ AĞIRLADI

Manavgat Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi Eğitim ve Bilgi Merkezleri öğrencilerini ağırladı. Öğrenciler İbrahim Sözen Gençlik Merkezi'nde ''Şu Çılgın Türkler'' isimli oratoryoyu sahneledi.

DNZ_5652

Muratpaşa Belediyesi Eğitim ve Bilgi Merkezleri’ndeki 26 öğrenci ve 14 öğretmen, Manavgat Belediyesi'nin davetlisi olarak ilçeye geldi. MUBİM’de eğitimini sürdüren öğrenciler, Turgut Özakman’ın “Şu Çılgın Türkler” adlı kitabından uyarlanan oratoryoyu sahneledi. İbrahim Sözen Gençlik Merkezi'nde sahnelenen oyunu, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi'nde eğitim gören miniklerin aileleri ve çok sayıda Manavgatlı sanatsever izledi. Yoğun ilgi gören oratoryoyu izleyiciler ayakta alkışladı.

DNZ_5664

Oratoryonun sonunda Manavgat Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Saffet Nergiz, Muratpaşa Belediyesi yetkililerine plaket takdiminde bulundu. İlkokul ve ortaokul çağındaki öğrenciler ''Şu Çılgın Türkler'' oratoryosunu ilk olarak Muratpaşa'da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlere Saygı Haftası kapsamında sahnelemiş ve büyük beğeni almıştı. Gösterinin ardından Manavgat Belediyesi Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi’ni de gezen öğrenciler, bilgi alışverişinde bulundu. Muratpaşalı öğrenciler, Başkan Sözen’in gösterdiği ilgiden dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

DNZ_5749