MANAVGAT’TA PLAJ FUTBOLU HEYECANI BAŞLADI

586A9176

MANAVGAT’TA PLAJ FUTBOLU HEYECANI BAŞLADI

Manavgat Belediyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği Plaj Futbol Ligi Manavgat Etabı 2016 müsabakaları Boğaz Otel Plajında başladı.

Ön eleme maçlarının yapıldığı ilk gün Boğaz Sahili, renkli ve bir o kadar da heyecanlı görüntülere sahne oldu. Manavgat’taki plaj futbolu müsabakaları, sahaya ellerinde “Terörü Lanetliyoruz” afişi ile çıkan futbolcular ve halkın 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okumasıyla başladı. Futbolcuların sosyal mesaj vermesi izleyiciler tarafından takdirle karşılandı. Ardından tüm futbolculara başarılar dilemek için sahaya çıkan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ilk top vuruşu yaparak 7 gün boyunca devam edecek maçlara start verdi.

rgf

HALK ve TURİSTLER İLGİ GÖSTERDİ

Bu yıl 6’ıncısı gerçekleştirilen plaj futboluna Manavgat halkı ve bölge otellerinde kalan yerli ve yabancı turistler ve sporseverler büyük ilgi gösterdi. Manavgat Belediyesi ekipleri, plaj futbolunun Türkiye çapında ses getirmesi ve organizasyonun eksiksiz bir şekilde yapılması amacıyla gece gündüz çalıştı. Başkan Şükrü Sözen, “Kentimizde her zaman gençlerimizin spor yapmasını destekledik. Turnuvamızı daha önce Evrenseki’de yapıyorduk. Bu yıl Boğaz Sahili’ne taşıdık. Amacımız daha çok izleyiciyi bölgeye çekerek insanlarımıza sporu sevdirmek. Yeni hazırladığımız plaj futbolu sahamız son derece geniş ve rahat. Plaj futbolunun Manavgat etabı yapılmakta amacımız asıl turnuvanın Manavgat’ta yapılmasını sağlamak” dedi.

HEYECAN 7 GÜN BOYUNCA DEVAM EDECEK TFF Plaj Futbol Ligini takip etmek amacıyla 8 kişilik hakem ve gözlemci heyeti ile birlikte Türkiye’nin en ünlü plaj futbolu sunucusu ve yorumcusu Oktay Sarı, Boğaz Sahilinde yerini aldı. Plaj Futbol Ligi 2016 Manavgat Etabı’nda, 7 gün boyunca 10’u ön eleme takımı, 2’si finalist olmak üzere toplam 12 takımdan 144 oyuncu, eşsiz güzellikteki kumsalda meraklılarına futbol ziyafeti yaşatacak. Ön eleme maçları tamamlandıktan sonra Cumartesi ve Pazar günleri ise yarı final ve final maçları yapılacak.

586A9298

İLK GOL METİN TELLE'DEN İlk gün maçlarında ilk resmi golü, Özba Yapı İnşaat takımından Metin Telle kaydetti. Toplam 50 golün atıldığı turnuvanın ilk gününde yapılan karşılaşmalar Çiftçioğlu İnşaat 11 -1 Çiviler Oto, Cenaze Hizmetleri 10 - 5 Kemer Oto Kuaför, Gelişim Mermer 2 - 6 Özba Yapı İnşaat ve Zabıta Müdürlüğü 13-3 Yaşam İnşaat seklinde sonuçlandı. Gecede çalan hareketli müzik eşliğinde yapılan futbol, izleyenlere eğlenceli ve heyecanlı anlar yaşattı. Maçlar bugün de devam edecek.

586A9260

586A9172