MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN RAMAZAN AY

Untitled-1

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN RAMAZAN AYI MESAJI

Bir mübarek Ramazan ayına daha halkımızla birlikte ulaşıyor olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Ramazan Ayı, toplumsal yaşamımızda birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine büyük katkı sağladığımız bir aydır. Bu mübarek ayın tüm halkımıza esenlik, birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularını geliştireceğine inanıyoruz.

RAMAZAN AYINDA SEFERBER OLACAĞIZ

Manavgat Belediyesi olarak halkımızın bu ayı esenlikli bir biçimde geçirmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Halkımızın Ramazan ayını daha rahat, huzurlu geçirmesi ve hizmetlere daha kolay ulaşabilmesi için belediyemizin tüm birimlerini sizler için seferber ettik. Bu kapsamda, zabıta ekiplerimiz artması olası dilencilik olayları karşısında gerekli tedbirleri aldı. Ekiplerimiz şikayete bağlı kalmaksızın gıda ürünleri satışı yapan yerlerin denetimlerini gerçekleştiriyor. Vatandaşlarımız 153 Alo Zabıta hattını arayarak gıda denetimi veya ihtiyaç duydukları hizmetleri talep edebileceklerdir.

DSC_8080

Ramazan ayı boyunca yoğunlaşan yardımlaşma ve dayanışmanın tüm yaşantımıza yayılmasını ve kimsenin yardım almaya ihtiyaç duymadan, muhtaç olmadan rahat bir yaşam süreceği bir dünya düzenine özlem duymamıza rağmen Manavgat halkına sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hizmetlerimiz de devam etmektedir. Bu mubarek ayda ihtiyaç sahibi ailelerimize belediyemizin gücü nispetinde “sağ elin verdiğini sol el görmemeli” ilkesiyle ulaşacağız. Kent merkezinde ve 106 mahallemizde halkımızın temiz bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirmeleri amacıyla camilerimizin iç ve dış temizliklerini de Ramazan ayına hazırladık.

ALX_3532

HEM AKM’DE HEM 9 BÜYÜK MAHALLEDE İFTAR ÇADIRLARI

Bu yıl halkımızla birlik, beraberlik, kaynaşma ve paylaşma duygularımızı pekiştireceğimiz iftar çadırımızı, geçmiş yıllarda olduğu gibi Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’nda kuracağız. İftar çadırımızda halkımızla birlikte orucumuzu açmanın, lokmamızı paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağız. Ayrıca çeşitli mahallelerimizde de iftar çadırları kurarak her kesime ulaşmayı planlıyoruz. Bu kapsamda

-18 Mayıs Cuma Sarılar Mahallesi Pazar Yeri’nde

-21 Mayıs Pazartesi Günü Side Salı Pazarı Yeri’nde

-24 Mayıs Perşembe günü Taşağıl Mahallesi Pazar yerinde

-28 Mayıs Pazartesi Günü Ilıca Mahallesi Çarşamba Pazar Yeri’nde

-31 Mayıs Perşembe Günü Çolaklı Mahallesi Çarşamba Pazar Yeri’nde

-4 Haziran Pazartesi Günü Oymapınar Pazaryeri’nde

-6 Haziran Çarşamba Günü Kızılot Pazaryeri’nde

-8 Haziran Cuma Günü Gündoğdu Düriye Duran İlköğretim Okulu önünde

-11 Haziran Pazartesi günü Evrenseki Mahallesi Pazaryeri’ndeki İftar çadırlarımızda halkımızla birlikte olmayı planlıyoruz

ALX_3335

HER AKŞAM RAMAZAN EĞLENCESİ

Manavgat’ta şehrin sosyal yaşamını canlandırmak için de her alanda hizmet üretmeye devam ediyoruz. Manavgat Belediyesi olarak böylesine kutsal bir ayda, halkımızın akşamlarını birlik ve beraberlik içinde yaşamaları için her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Ramazan Şenliklerimizin bu yıl çok daha canlı, çok daha hareketli geçeceğini ümit ediyoruz. Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Meydanı’nda oluşturacağımız şenlik alanı içerisinde insanlarımızın unutmaya başladıkları değerleri her zaman taze tutmayı hedefliyoruz. Şenlik alanımızda her akşam Hacivat-Karagöz oyunları, canlı meddah, orta oyunları, Türk geceleri, konserler, halk oyunları gösterileri, tiyatrolar, palyaço şovları, çocuk müzikalleri, kukla tiyatroları, sıra geceleri eğlenceli yarışmalar ve çok farklı düzenleyeceğimiz eğlenceli etkinliklerle halkımızı memnun edeceğimiz inancındayız. Bu yıl Ramazan ayında 30 gün boyunca tüm halkımızı mutevazı iftar çadırlarımızda lokmamızı paylaşarak orucumuzu açmaya ve şenliklerimize katılmaya davet ediyorum.

DSC_0035

Bu duygu ve düşüncelerle çok büyük anlam ifade eden on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının Manavgat halkımız, ülkemiz, bütün İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, vatandaşlarımızın sevdikleriyle Ramazan Bayramı'na erişmelerini diliyorum.

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı