HUZUREVİNDEKİ BÜYÜKLERDEN GÜNEYDOĞU’DA TERÖRLE MÜCADEL

DSC_9379

HUZUREVİNDEKİ BÜYÜKLERDENGÜNEYDOĞU’DA TERÖRLE MÜCADELE EDEN MEHMETÇİĞE MORAL HEDİYELERİ

Manavgat Belediyesi Huzurevi’nde yaşamlarını sürdüren büyükler, Güneydoğu’da terör mücadelesi veren Mehmetçiklere bir nebze olsun moral vermek, onların şartlarını karınca kararınca iyileştirmek amacıyla hediyeler gönderdi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen ve Huzurevi Müdürlüğü önderliğinde organize olan 20 yaşlı, Mehmetçikler için, içinde el emeği göz nuru atkı, bere ve eldivenlerle, termal içlik takımları, havlu, çikolata, çay, kahve, kolonya ve kremlerin bulunduğu hediye kolileri hazırlayarak Mardin Nusaybin’e gönderdi. Kolinin çıkarılması sırasında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de Huzurevi’ndeki büyükleri ziyaret ederek katkıları nedeniyle teşekkür etti. Huzurevinde yaşayan büyüklerin her biri ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Mehmetçiklerimize moral vermek amacıyla onlara birer de mektup yazdı. Büyüklerin “Adını bilmediğimiz yiğitlerimize” diye başlayan mektuplarındaki satırlar ise oldukça duyguluydu.

DSC_9392

BAŞKAN SÖZEN’DEN MEHMETÇİĞE MORAL MEKTUBU

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise mektubunda Mehmetçilere vatanı korumak için verdikleri mücadelede güç ve sabır diledi. Başkan Sözen mektubunda, “Onurlu mücadelenizde yalnız değilsiniz. Bizlerin huzuru vatanın bölünmez bütünlüğü için sevdiklerinizden ve sevenlerinizden uzaktasınız. Bizler ruhen, bedenen tüm benliğimizle her zaman sizlerleyiz. Dualarımız sizler için. Türk askeri canını verir de bir karış vatan toprağını özgürlüğünü ve tam bağımsızlığını vermez. Zor şartlar altında sürdürdüğünüz mücadelenizde bir nebze de olsa katkımız olsun istedik. Manavgat Belediyesi Huzurevi ailesi ve Manavgat halkı adına sizlere olan minnettarlığımızı ve özlemlerimizi iletmek istedik. Bu kutsal görevde sizleri Allaha ve Türk milletine emanet eder gururla tertemiz alınlarınızdan öperim” sözlerine yer verdi.

DUALI MEKTUPLAR (2)

BÜYÜKLERİN MEKTUPLARI AĞLATTI

Huzurevindeki büyükler ise satırlarında şu duygulu sözlere yer verdiler. “Ben adını bilmesem de olur, sen ve sizlerin adları tarihe geçiyor. Ben 82 yaşında huzurevinde kalıyorum. Rahatım iyi. Sizleri ve askeriyemizi çok seviyoruz. Yüreğimiz her zaman sizinle”. “Sizler bu yüce vatanı korudukça biz de huzurlu uyuyoruz”. “Kıymetli evlatlarım. Sizler yalnız değilsiniz. Bütün Türk halkının arkanızda olduğunu unutmayınız”. “Sur’da bizim için mücadele eden kahraman evlatlarıma. Benim de anne dedem yüzbaşı Hacı Mustafa Kibaroğlu. 1910’da Bulgaristan’da görev yapmış ve Balkan Savaşında şehit olmuştur. Ecdadım askerdir. 76 yaşındayım şimdi beni asker alsalar seve seve giderim. Vatanımı ve milletimi korumak için canım feda olsun. Gönüllü gitmek istiyorum. Antalya Manavgat Belediye Huzurevi yaşlısıyım”…Terörün son bulması dileğiyle dualar eşliğinde çıkarılan kolilerin, önce Mardin Nusaybin’e oradan da ihtiyaç bulunan Şırnak, Cizre, Sur gibi bölgelere silahlı kuvvetler aracılığı ile iletileceği belirtildi.