IRMAK KIYISINDA SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜNE BÜYÜK İLG

DNZ_0419

IRMAK KIYISINDA SAĞLIKLI YAŞAMYÜRÜYÜŞÜNE BÜYÜK İLGİ

Manavgat Belediyesi’nin, toplum sağlığı için yürüyüş yapmanın önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği “Irmak Kıyısında Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” büyük ilgi gördü. Yürüyüşe Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, muhtarlar spor kıyafetlerini giyerek katıldı.

Akşam Saat 19.00’da Cumhuriyet Meydanı altı sergi alanında toplanan Manavgatlılar, yürüyüş öncesinde Başkan Şükrü Sözen ile birlikte çay içip sıcak sohbetle ısındı.

8 KİLOMETRE YÜRÜDÜLER

Ardından Rauf Denktaş Yaya köprüsü ve araç köprüsü arasında kalan 8 kilometrelik ırmak kıyısı güzergahı izlenerek yürüyüşe başlandı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve vatandaşlar, yürüyüşte Yukarıhisar, Yukarıpazarcı, Aşağıpazarcı ve Aşağıhisar ırmak kıyılarını tempolu yürüyüşle geçti. Başkan Sözen’in, güzergah boyunca vatandaşlarla esprili sohbetler yapması yürüyüşü eğlenceli hale getirdi. Başkan Sözen, Manavgat’ta yapılan ırmak kıyısı düzenlemeleriyle vatandaşların akşamları bile güvenli bir şekilde sağlıklı yaşam yürüyüşleri yapabileceğini söyledi. Başkan Sözen, tüm Manavgat halkını ve kente gelen ziyaretçileri ırmak kıyısında yürüyüş yapmaya davet etti.

DNZ_0392

SÖZEN; “SAĞLIK İÇİN YÜRÜYÜN”

Başkan Sözen, “Manavgat Belediyesi ırmak kıyısı düzenlemelerimizde yürüyüş yolları yapmaya özen gösterdik. Irmak kıyılarımız 24 saat gingerle gezen güvenlik elemanları ile de korunuyor. Şimdi Manavgat’ta tüm insanlarımız istediği saatte, ırmak kıyılarında dilediğince açık havada yürüyor ve spor yapıyor. Amacımız Manavgat halkının ırmak kıyılarımızdan sağlıklı yaşam için daha çok yararlanmasını sağlamak. Bu bilinci aşılamak amacıyla yürüyüş etkinliği düzenledik. Etkinlik oldukça eğlenceli geçti. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. Yürüyüşlerimizi rutin hale getirmeyi düşünüyoruz. Tüm vatandaşlarımızın yürüyüşlerimize katılmasını istiyoruz. Gelin hep birlikte sağlık için yürüyelim” dedi. Irmak Kıyısında Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ne katılan vatandaşlar ise böylesine güzel bir etkinliğe imza attığı için Başkan Sözen’e teşekkür etti.

DNZ_0431

DNZ_0383