Sözen`den Hayvanseverleri Sevindirecek Hizmet

10Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,yıllardır eksikliği hissedilen hayvan barınağının hayata geçirilmesi için işleri hızlandırdı.

Manavgat Belediyesi`nden Sokak Hayvanlarına Barınak

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yıllardır eksikliği hissedilen hayvan barınağının hayata geçirilmesi için işleri hızlandırdı.Kum Mevkii`nde yer alan Devlet Su İşleri`nin kullanılmayan atıl depoları, Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi olarak değerlendirilecek. Başkan Sözen, kentte ilk olacak bir hizmeti daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Atıl Depolar Değerlendirilecek

Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in girişimleriyle nihayet açılıyor.Bölgede yıllardır eksikliği hissedilen Hayvan Barınağının bir an önce yapılıp hizmete açılması için belediyedeki çalışmalar hızlandırıldı. Kum Mevkii`nde yer alan Devlet Su İşleri`ne ait kullanılmayan atıl depolar, yeniden revize edilip çevre düzenlemesi yapılarak Hayvan Barınağı olarak değerlendirilecek.DSİ ile yapılan anlaşma gereği atıl depoların Manavgat Belediyesi`ne devredildiği belirtildi.Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılarak inşasına başlanacak Manavgat Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi`nin yapımı ise Mayıs ayı başında tamamlanarak açılışı törenle gerçekleştirilecek.

Çevre Düzenlemesi Yapılacak

Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi`nde bir adet hayvan bakım merkezi,1 adet idari hizmet binası,1 adet bekçi binası,çocuk oyun alanları, otopark ve yürüyüş yolları yer alacak. 3 bin 543 metrekarelik alanda yapılacak olan merkezin çevresi ise yeşillendirilerek vatandaşların rahatça gezip dinlenmesi sağlanacak. Veteriner hizmetlerinin de aynı yere taşınacağı da belirtildi. Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon merkezinin hizmete girmesiyle kentte başıboş gezen sokak hayvanların sayısının azalacağı, kısırlaştırma ve aşılama işlerinin gerçekleştirileceği ve vatandaşların sokaklarda daha güvenle dolaşmasının sağlanacağı belirtildi.

Kentte Bir İlk Olacak

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, hayvan sever vatandaşlara hayvan barınağının yapımı konusunda sözleri olduğunu belirterek, çok önemli ve kentte ilk olan bir hizmeti daha gerçekleştirdikleri için mutlu olduğunu söyledi. Başkan Sözen,``Sokak hayvanlarının bakımı ve rehabilitasyonu konusunda hayvanseverlere verdiğimiz sözler vardı. Bunun dışında başıboş dolaşan köpekler nedeniyle kimi zaman şikayetler de alıyorduk. Hayvan barınağımızı yapma mecburiyetimiz vardı. Çok önceden planlanmış bir hizmetti. Ancak bugüne kısmetmiş. Barınağımızı en geç iki ay içinde hizmete açmayı planlıyoruz``dedi.