Başkan Sözen`den ``Engelsiz Kent`` Atağı

4Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yoğun iş temposunda engelli vatandaşlarımızı da ihmal etmiyor. Başkan Sözen, geçirdiği kaza sonucunda 18 yıldır omurilik felci olan bir vatandaşa akülü araba hediye ederek sevindirdi.

Başkan Sözen, akşam saatlerinde Emek Mahallesi`ndeki 50 yaşındaki Meryem Türköz adlı vatandaşın evini ziyaret etti.Akülü engelli aracını hediye eden Başkan Sözen, Meryem Hanımın aracını ilk kez kullanmasına da yardım etti. Meryem Hanım, böylesine anlamlı bir hediyeyi kendisine veren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`e teşekkür etti.

Yeni Projelerde Düşünüldü

Başkan Sözen, Meryem Hanım ve ailesiyle uzun uzun sohbet de ederek kentle ilgili dilek ve istekleri aldı. Türkiye`de engellilerin kurumlarca hep ihmal edildiğini dile getiren Meryem Türköz,Manavgat Belediye Başkanı Sözen`den de yollarda engelliler için rampalar yapmasını istedi.Türköz`ü dikkatle dinleyen Başkan Sözen, Manavgat`ı ``Engelsiz Kent`` yapmak girişimlerinin devam ettiğini ve bu konuda çok hassas olduklarını söyledi. Önümüzdeki aylar içerisinde hayata geçirecekleri tüm projelerde engelli vatandaşların düşünüldüğünü açıklayan Başkan Sözen, yapılan yeni kaldırımlarda da engelli rampalarını yaptırmayı ihmal etmediklerini anlattı.

Başkan Sözen şunları söyledi.
Belediye Başkanlığım süresince engelli vatandaşlarımızı her zaman hazırladığımız projelerimizin baş köşesine yerleştirdik. Katlı Pazar Yeri, Irmak Kıyısı Projesi, Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi, Stadyum gibi büyük projelerimizde engellilerimizin rahatça girip çıkabilecekleri oluşumları planladık. Bunun dışında ise mevcut halihazırda kullanılan kaldırım ve geçitlerde de engelli rampalarımızı unutmadık. Yeni açılan yol ve kaldırım çalışmalarımızda da aynı hassasiyeti göstereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Manavgat`ı engelli vatandaşlarımızın rahatça yaşayacağı bir kent haline getireceğiz.