Başkanımızın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

7

Cumhuriyetimizin 86. yılını, gururla, onurla Cumhuriyetin kazanımları ve ulusal birliğimizi koruma kararlılığıyla bir kez daha kutluyoruz.

Özgürlük, bağımsızlık, değişim ve çağdaşlaşma projesinin eseri olan laik Türkiye Cumhuriyeti Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eseridir.

Cumhuriyetimizin 86. yılını, gururla, onurla Cumhuriyetin kazanımları ve ulusal birliğimizi koruma kararlılığıyla bir kez daha kutluyoruz

Cumhuriyet, yüce milletimizin sarsılmaz bir iradeyle elde ettiği zaferin ardından yükselen değer olarak bizleri kucaklamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının güçlükleri bir bir aşarak yükselttiği bu değer, bugün milletimizin her bireyinin benimsediği ortak bir irade olmuştur.

Bu gün ülkemizde özgür, bağımsız, hür bir şekilde yaşıyorsak, bu Cumhuriyetin eseridir. Cumhuriyetin ilkelerinden ödün verilmesi düşünülemez. Bundan sonra da hiçbir kötü emel, Türkiye Cumhuriyeti’ne zarar veremeyecek, yüreği yurt sevgisiyle dolu Türk Ulusu’nun gücü ve istenci karşısında tutunamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, Devleti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü tartışmaya açmak gayretinde olanlar mutlak surette hüsrana uğrayacaktır.

Demokratik Cumhuriyetin, ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşını birlik, beraberlik ve bölünmez bütünlük içinde kucakladığı yadsınamaz bir gerçektir. Bu anlamlı gün, milletçe el ele kenetlenmemize, demokrasimize, bölünmez bütünlüğümüze, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkmamıza, vesile olmalıdır.

Biz de Manavgat’ımızda tarihimizden duyduğumuz gururu yüksek sesle dile getireceğimiz etkinlikler ve paylaştıkça artan bir coşkuyla kutlayacağımız bir 29 Ekim'de daha tüm hemşerilerimi herkesi 'Yaşasın Cumhuriyet' demeye davet ediyorum.

Cumhuriyetimizin 86'ıncı yılında karşısına çıkan her engeli aşma gücüne sahip bir milletin, Ata'sının açtığı yolda 7'den 70'e yan yana, omuz omuza ilerlediğini göstermek istiyoruz. Biz onun yolunda tüm benliğimizle var olanlar, onun devrimlerinin bekçileri, bir kez daha karanlıkları aydınlatmak için hep beraberiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk halkının ve Manavgatlı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek devam etmesini diliyorum.

Şükrü SÖZEN
Manavgat Belediye Başkanı