Manavgat_Belediye_Başkanı_Sn._Şükrü_Sözen'in_Ramazan_Ayı_

ramazan ay¦- 2020

DEĞERLİ HEMŞERİLERİM,

Bir mübarek Ramazan ayına daha halkımızla birlikte ulaşıyor olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Tüm dünya ülkelerinin ve Türkiye’mizin, Korona Virüs tehlikesiyle mücadele ettiği, ekonomik sıkıntıların baş gösterdiği zorlu bir sürece denk gelen Ramazan ayı, her zamankinden daha fazla önem arz etmektedir.

Ramazan ayı sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı, toplumsal yaşamımızda birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine büyük katkı sağladığımız bir aydır. Bu mübarek ayın tüm halkımıza esenlik, birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularını geliştireceğine inanıyoruz.

İçinde bulunduğumuz bu zorlu korona virüs mücadelesi sürecinde, insanların hem ibadetlerini daha yoğun olarak yerine getirdikleri hem de ihtiyaç sahiplerinin halini daha iyi anlayarak yardım eli uzatmasına zemin hazırlayacak olan bu ay, paylaşma ve dayanışmaya vesile olan müstesna bir zaman olarak görülmelidir.

Ramazan ayı vesilesiyle, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğin güzel olacağı inancımızı her koşulda korumalıyız.

Bizler de tüm Müslümanları ortak düşünce ve değerlerde buluşturan Ramazan'da, barışın ve hoşgörünün sürekli kılınması, toplumun tüm katmanlarında birlik ve paylaşım kültürünün yerleşmesi için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz.

Manavgat Belediyesi olarak halkımızın bu ayı esenlikli bir biçimde geçirmesi için çalışmalar da yürütüyoruz. Halkımızın Ramazan ayını daha rahat, huzurlu geçirmesi ve hizmetlere daha kolay ulaşabilmesi için belediyemizin tüm birimlerini sizler için seferber ettik. Manavgat Belediyemiz, Ramazan ayında da devam edeceğini düşündüğümüz korona virüs tedbirleri kapsamındaki sokağa çıkma kısıtlamaları sürecinde size her zaman bir telefon kadar yakın olacaktır.

Yine bu zorlu süreçte, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ay boyunca süreklilik arz eden bir hizmetle ulaşılacaktır. Zabıta Hizmetlerimiz ise ihtiyacımız olan huzur ve güveni sizler için temin edecektir.

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, bolluk, bereket, mağfiret ve rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı 11 ayın sultanı Ramazan ayının ülkemize, hayırlar getirmesini temenni ediyor, tüm halkımızın Ramazan aynı en içten duygularımla kutluyorum

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı