Başkanımız Şükrü SÖZEN Görevine Başladı

8Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen geçtiğimiz Cuma günü İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından göreve iade yazısının imzalanmasının ardından bugün koltuğuna oturdu.

İçişleri Bakanlığı`ndan gelen göreve başlama yazısını dün itibariyle alan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bugün makam koltuğuna oturdu.Sabah erken saatlerde CHP İlçe Başkanlığı binasında partililer ile buluşan Başkan Sözen,Manavgat Belediye Sarayı`na yürüyerek gitti.Yürüyüş sırasında vatandaşlar, partililer ve Başkan Sözen`e büyük ilgi gösterdi. Belediye Binasına gelindiğinde ise tüm personel Başkan Sözen`i büyük içtenlik sevgi ve alkışlarla karşıladı.Başkan Sözen, makam koltuğunda vatandaşlara ve belediye personeline hitaben bir konuşma yaptı.

Dünün önemi yok geleceğe bakacağız
Siyasette ve hayatta ``Dünün önemi yoktur`` diyen Sözen şunları söyledi. ``7 Haziran 2010 günü anlayamadığımız ve buruk bir şekilde belediyeden ayrılmak zorunda kaldık.Hak etmediğimiz bir süreç yaşadık. Ama ne mutlu ki,sizlerin desteğiyle,sizlerin katkılarıyla,sizlerin maneviyatıyla tekrar bu merdivenleri çıktık.Bu onurlu koltuğa oturma şansını yakaladık.Gidişimiz buruktu. Ama gelişimiz bir o kadar mutluluk verici oldu.

Manavgat Belediyesi`ni ben her zaman bir yuva olarak gördüm. Burada çalışanları da yuvamın bir ferdi olarak görüyorum.Evime döndüğüm hissi var bende.Yaşadığımız süreçler kolay değildi.Bu zorlu süreçleri bize inanan,bize güvenen,bize bu onurlu görevi veren Manavgat halkının ve sizlerin desteği ile aştık.Bugün gelip tekrar bu koltukta oturuyorsak yine Manavgat halkının bize verdiği güçle gerçekleşmiştir.İnsan hayatında ve siyasi hayatta dünün anlamı yoktur. Bize bunlar öğretildi.Dünü geride bıraktık.Artık yarın var,artık önemli olan Manavgat`ın geleceği. Manavgat`a taahhüt ettiğimiz sözlerimiz,yapmayı düşündüğümüz hayallerimiz var.Bunları gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.İçimizdeki şevkten hiçbir şey kaybolmadığına lütfen inanın. Yine sizden ve ekibimizden aldığımız güçle,yol arkadaşlarımızın inanışıyla kaldığımız yeden devam ediyoruz.Bu arada yaşadığımız süreyi hatırlamak bile istemiyorum.Kendimi ve ailemi bir tatilden dönmüş gibi,bir hafta başı mesaiye başlamış gibi hissediyorum. Bütün şevk ve heyecanımla yarın sabah itibariyle 24 saat hepimiz çalışmaya hazırız.Bu süreçte her zaman yanımda dimdik duran,desteğini hiç esirgemeyen aileme ve özellikle eşime çok teşekkür ediyorum.Manavgat basınına da çok teşekkür ederim. Seçim sürecinde fikri anlamda ayrı düştüğümüz arkadaşlarımız da vardı. Ama benim bu hassas olduğum, kelimenin tam anlamıyla benim savunmasız olduğum bir süreçte her zaman benim yanımda oldular.Partililere,ilçe örgütüne kadın kollarına gençlik kollarına da bana verdikleri desteklerden dolayı tekrar teşekkür ediyorum.Manavgat halkına teşekkür ediyorum.

Bugün itibariyle kaldığımız yerden devam edeceğiz.Uzakta olduğumuz zamanda arkadaşlarımız anlayışları gereği işleri devam ettirdi.Bu arada görev alan arkadaşlarımız,ekip olarak üzerlerine düşen görevi layıkı ile yerine getirdi.Şimdiden sonra da bu geminin kaptanın olarak,asıl sorumluluğu alan insan olarak, ekibimle beraber buradayım. Bu onur verici süreci tekrardan başlattık``.

Söz verdiğimiz projelerimizi gerçekleştireceğiz
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bir gazetecinin ``ilk icraatınız`` ne olacak sorusuna yanıt veren Şükrü Sözen,``Önümüzde halkımıza söz verdiğimiz projelerimiz var.Önümüzde kocaman bir 2,5 yıl var.Birçok şeyin bittiğini iddia eden insanlar yakın zamanda görecektir.Bizler çok büyük oranda Manavgat halkından koşulsuz destek gördük.Bizim bu yaşadığımız şeylerden nemalanmaya çalışan,bizim dönemeyeceğimizi zanneden bizim tekrar halka verdiğimiz sözleri yerine getiremeyeceğimizi söyleyen insanlar çok azınlıktadır.Siyaseti böyle görmüş,böyle öğrenmiş.İnsanlar görecektir.Anlımızın akıyla hep beraber sürecin sonunda ekibimizle, söz verdiğimiz projeleri tamamlayarak halkın karşısına çıkacağız.Günün siyasetinin izin verdiği doğrultuda, günün koşullarının izin verdiği doğrultuda hizmetlerimizi yapacağız. Biz yapı itibariyle de bunu ispatladık.Hiçbir zaman partizan hareket etmedik.Belediyeye ilk çıkarken rozetimizi çıkarmıştık. Manavgat halkından herkesten görev istedik.Partili,partisiz birçok insanımız bize katkı yaptı.Ondan dolayıdır ki,rozetimizi çıkararak buraya geldik.Yine aynı düşünceyle Manavgat halkının en iyilere layık olduğu,en iyi şeyleri hak ettiği, çağdaş bir kentte yaşama hakkını herkesten fazla taşıdığı düşüncesiyle bütün gücümüzü burada kullanacağız. Ortaya koyduğumuz projeler hazırlık projeleriydi.Boş projeler değildi. Manavgat halkının gereksinimleri düşünülerek ciddi hazırlıklar yapılarak ortaya konulan projelerdi. Hepsi gücümüz nispetinde hayata geçirilecektir.Bundan kimsenin şüphesi olmasın``.Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen daha sonra meclis üyeleri ile birlikte toplu olarak fotoğraf çektirdi.Başkan Sözen daha sonra meclis üyeleri ile birlikte toplantıya girdi.