Başkan Sözen Depremzedelerin Yaralarını Sardı

6Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,DSİ kampına yerleştirilen depremzede vatandaşları ziyaret ederek sorunları dinledi, çocuklara ise oyuncak dağıtarak biraz olsun yaraları sarıp,acıları dindirmeye çalıştı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye makamındaki görevine başlamasının ikinci gününde Van depreminde evlerini kaybeden 165 depremzedenin yerleştirildiği Kızılot Beldesi`ndeki Devlet Su İşleri Yaz Kampı Tesisleri`ni ziyaret etti. Başkan Sözen`e Belediye Meclis üyeleri Erşan Özden,Hasan Şekerlisoy,Bülent Özgüven ile Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek de eşlik etti.Yaşanan deprem nedeniyle apansızca çoluk çocuklarıyla yaşadıkları kentten çıkan depremzedeler,Başkan Sözen`i görünce sorunlarını dile getirdi.

Sorunları dinledi
1 hafta önce DSİ kampına yerleştirilen depremzede vatandaşlar,yemek saatlerinin düzensizliğinden ve kalitesinden,lise öğrencilerinin okula taşınmasının araç bulunmaması yüzünden yapılamamasından dert yandı. Bazı vatandaşlar ise işsizlik sorunlarının çözümlenmesini istedi. DSİ Kamp Müdürü Bayram Karagök ve Kaymakamlıktan gelen yetkili kişi ile birlikte sorunları dinleyen Başkan Şükrü Sözen,anında çözümler bulmaya çalıştı.Yemeklerin Antalya`dan getirildiğini Kamp Müdürü Bayram Karagök`ten öğrenen Başkan Sözen, önümüzdeki günlerde yemek kalitesinin ve gönderilme saatlerinin düzeni konusunda söz aldı.

Kızlara bebek,erkeklere araba
Belediye Başkanı Şükrü Sözen,daha sonra 50 çocuğa oyuncak ve çikolata dağıttı.Kız çocuklarına bebek,erkek çocuklara ise oyuncak araba alarak yaşanan acı olayı unutturmaya çalışan Başkan Sözen,hediyeleri tek tek kendi dağıttı.Başkan amcalarından oyuncaklarını alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Depremzede vatandaşların yaşadığı sıkıntılara karınca kararınca ortak olmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Sözen,bu yüzden sıksık ziyaret yapacaklarını söyledi.

Elimizi çekmeyeceğiz
Başkan Sözen,``Deprem Van ilimizde meydana geldi.Bizim yaşadığımız kentte de olabilirdi.Vatandaşlarımızın hiçbiri,evini barkını bırakıp başka yerlere gitmek istemezlerdi elbette.Allah inşallah bu acıları bir daha hiçbir vatandaşıma göstermez.Sorunları dinledik.Çözümler aramaya çalıştık.Kaymakamlığımız bu konuda çok duyarlı.Manavgat Belediyesi olarak biz sadece Kaymakamlığımıza destek verebiliriz.Bu konuda elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Elimizi buradan hiç çekmeyeceğiz.Yardımlarımız sürecek`` dedi.